Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) затвердив заходи щодо дев'яти клубів-учасників скандальної Суперліги Європи. В якості "жесту доброї волі" їх зобов'язали пожертвувати15 млн євро на розвиток масового футболу в Європі і на 5% скоротили їм призові за участь в одному сезоні клубних турнірів УЄФА.
Джерело: пресслужба УЄФА.
Покарання поки затвердили для футбольних клубів, які відмовилися від Суперліги: "Арсенал", "Атлетіко", "Інтер", "Ліверпуль", "Манчестер Сіті", "Манчестер Юнайтед", "Мілан", "Тоттенхем" і "Челсі". Відносно ФК "Реал", "Барселона" і "Ювентус", які так і не покинули скандальне об'єднання, в УЄФА готують інші заходи, які керівництво Союзу буде вважати доцільними.
УЄФА покарав топ-клуби Європи за Суперлігу - на що погодилися ФК
В "мировій" угоді УЄФА прописано, що футбольні клуби визнають, що проєкт Суперліги "був помилкою, і вибачаються перед уболівальниками, національними асоціаціями, національними лігами, іншими європейськими клубами і УЄФА". Вони також погодилися:
беззастережно визнати і прийняти обов'язковий характер статуту УЄФА;
брати участь в будь-яких клубних турнірах УЄФА кожен сезон, коли клуб кваліфікується за спортивним принципом;
знову приєднатися до Асоціації європейських клубів, яка є єдиним представницьким органом клубів, визнаним УЄФА;
здійснити всі кроки по виходу з Суперліги;
в якості жесту доброї волі зробити пожертвування на 15 млн, яке піде на розвиток дитячого та масового футболу в місцевих громадах по всій Європі, включаючи Великобританію;
на утримання 5% доходів, які отримають за участь в клубних турнірах УЄФА за один сезон;
на значні штрафи - за участь в будь-якому несанкціонованому змаганні 100 млн євро, за порушення будь-яких інших зобов'язань, прописаних в декларації - 50 млн євро.
Суперліга і УЄФА
Ініціаторами нового клубного чемпіонату в Європі виступили 12 команд:
англійські Манчестер Сіті, Челсі, Ліверпуль, Манчестер Юнайтед, Арсенал, Тоттенхем;
італійські Ювентус, Інтер, Мілан;
іспанські Реал Мадрид, Барселона, Реал Мадрид.
До них повинні були приєднатися ще 8 команд (3 постійні та 5 запрошених).
Передбачалося, що новий турнір фактично стане протестом на тлі реформи клубних єврокубків, які влаштувала УЄФА. Низка топових команд висловила незгоду з кардинальними змінами, які чекають за кілька років на Лігу чемпіонів і Лігу Європи. Після оголошення УЄФА про можливе недопущення футболістів Суперліги до міжнародних або національних європейських матчів команди відмовились від Суперліги.
Читайте також: