Глава уряду Денис Шмигаль анонсував нові домовленості України і Євросоюзу. Йдеться про п'ять безвізів в різних сферах.
Джерело: Facebook Шмигаля
Шмигаль відвів євроінтеграційні успіхи Уакраіни за 7 років після підписання Угоди про асоціацію з ЄС. По його словам:
за останні 5 років Україна виконала Угоду про асоціацію з ЄС на 54%;
експорт українських товарів в ЄС збільшився на 60% - вже в 2021 році експорт української продукції в Євросоюз може досягти 20 млрд євро;
більше 40% всієї торгівлі Україна веде з країнами ЄС.
"Також в найближчі кілька років ми плануємо домовитися з Євросоюзом про 5 «безвізів" в різних сферах. Йдеться про «промисловий безвіз», «авіаційний безвіз», «цифровий безвіз», « енергетичний безвіз» та «митний безвіз»", - повідомив Шмигаль.
Що передбачають нові безвізи України і ЄС
Український прем'єр-міністр пояснив, чому важливі для України нові угоди з Євросоюзом.
Промисловий безвіз (угода АСАА) - дозволить виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС в пошуках офіційного представника. Укладення Угоди стане сигналом всьому світу, що в Україні якісне промислове виробництво, якому можна довіряти. Підписання цього безвіза може статися в найближчий рік.
Авіаційний безвіз - надасть українським авіаперевізникам розширений доступ на ринок ЄС, а європейські компанії зайдуть в Україну. Їх конкуренція сприятиме зниженню цін на авіаквитки, а ринок авіаперевезень стане конкурентним, відкритим і прозорим. Ця угода може бути підписана вже в 2021 році.
Митний безвіз - дозволить обмін митними даними між Україною та країнами Європи, завдяки чому зменшиться простір для шахрайства щодо митної вартісті, а також буде спрощена робота митниці для білого бізнесу.
Енегетічній безвіз - це відділення від енергосистеми в Білоруссю і Росією і приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E. Ринок електроенергії стане більш конкурентним і прозорим. Україна стане частиною великої європейської енергетичної системи з чіткими і зрозумілими правилами гри. Це важливий етап для нашої енергетичної незалежності. Планується, що таке приєднання станеться вже в 2023 році.
Цифровий безвіз - це приєднання до цифрового ринку ЄС. Позитивний ефект від приєднання до цього ринку експерти оцінюють в кілька мільярдів доларів для економіки країни. Електронна комерція, телекомунікації, цифрові послуги - все це частина цифрового ринку ЄС, частиною якого готується стати Україна.
Читайте також: