Окупаційна влада на чолі з президентом Росії Володимиром Путіним з 2014 року продовжує переслідувати журналістів і членів їх сімей на території українського Криму. Всіх незгодних з путинською політикою затримують і звинувачують в екстремістській діяльності, залучаючи до кримінальної відповідальності. У зв'язку з цим прокуратура Автономної республіки Крим спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини готує ще одне повідомлення в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду. У ньому будуть представлені нові факти переслідування журналістів на території окупованого Криму, передає ONLINE.UA з посиланням на прес-службу прокуратури півострова.
"Відсутність незалежних ЗМІ, жорсткий контроль за інформацією, цензура, маніпуляції і пропаганда - реальна ситуація зі свободою слова на окупованому півострові. Понад 20 людей з числа журналістів, блогерів, працівників українських та іноземних ЗМІ зазнали серйозних порушень своїх прав. Така негативна тенденція продовжується на півострові досі, діяльність ЗМІ постійно знаходиться в полі зору окупаційних «правоохоронних органів»", - зазначив прокурор Криму Ігор Поночовний.
Він підкреслив, що в кримінальних процесах прокуратури містяться численні факти переслідування журналістів і їх сімей, проведення незаконних обшуків, затримань, звинувачень в екстремістській діяльності, притягнення до кримінальної відповідальності, блокування альтернативних джерел інформації.
"Ми постійно намагаємося протистояти незаконним діям окупантів, зокрема, допомагаючи кримчанам знати правду про реальну ситуацію з правами людини на півострові, оскільки інформаційний простір в Криму фактично насичений окупаційною пропагандою", - підкреслив прокурор.
Важливо відзначити, що українська влада регулярно звертається з закликом до міжнародного співтовариства посилити тиск на російську владу для захисту журналістів в окупованому Криму. За даними МЗС, за шість років окупації Центр прав людини і Кримська правозахисна група зафіксували понад 300 порушень прав журналістів та блогерів. Більш того, з 3 тисяч ЗМІ, які офіційно діяли на півострові до 2014 року, змогли пройшли перереєстрацію на вимогу окупантів лише 232. Деякі ЗМІ намагалися пройти реєстрацію більше трьох разів, але з формальних причин отримували відмову.
Нагадаємо, 6 червня в Україні відзначають День журналіста. Саме в цей день в 1992 році в Брюсселі Національну спілку журналістів України прийнялу до Міжнародної федерації журналістів. З початком незалежності нашої країни відбулося відродження традицій української журналістики, якій постійно доводиться стикатися з серйозними викликами. Але, незважаючи ні на що, українська журналістика продовжує розвиватися, виконуючи одну з головних функцій - висветлення важливих для суспільства тем, їх розкриття і формування дискусії, що сприяє розвитку журналістського товариства.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Україна приготувала Путіну і бойовикам на Донбасі неприємний сюрприз. Генпрокуратура порушила кримінальну справу через вербування бойовиками дітей до війни проти України, розслідування за якою доручила провести СБУ в Донецькій і Луганській областях.