Західні експерти припускають, що Україна адаптувала протикорабельні ракети "Нептун" власного виробництва для ударів по наземним російським цілям.
Джерело: Newsweek
Україна адаптувала ракети Нептун
Модифіковані ракети «Нептун», які Київ розробив безпосередньо перед початком повномасштабної війни в країні, «є частиною ширших недавніх зусиль України щодо збільшення своєї потужності для дальніх ударів».
Так вважає Ян Вільямс, заступник директора проєкту "Протиракетна оборона" у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень.
В ідеальному світі наземні місії — це не найкраще використання сучасних протикорабельних ракет, які спеціально розроблені для потоплення важкоброньованих військових кораблів у морі, - каже він.
Проте Україна має дефіцит систем для далекобійних ударів, оскільки не має доступу до американської ATACMS або німецької крилатої ракети Taurus.
Україна пристосовується і використовує те, що має під рукою, — стверджує Вільямс, але це не слід розглядати як довгострокове рішення для потреб України у нанесенні далекобійних ударів.
Ракетам «Нептун» приписували знищення російського чорноморського флагману «Москва» лише через кілька місяців після повномасштабного вторгнення.
Удар по ППО РФ у Криму
Останніми тижнями Україна натякала на розробку наземної версії «Нептун». Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що "нова, абсолютно сучасна" ракета спрацювала "бездоганно", щоб знищити російську систему ППО в Криму наприкінці серпня.
Анонімний чиновник українського Міноборони сказав The War Zone, що Україна використала оновлену версію своєї ракети «Нептун» для удару по Криму.
Атаку на 100 відсотків здійснив модифікований Нептун, - додав неназваний чиновник.
Сідхарт Каушал, науковий співробітник Королівських об’єднаних служб каже, що удар по мису Тарханкут у західному Криму наприкінці серпня «справді довів, що Україна може використовувати «Нептун» у режимі наземної атаки і таким чином утримувати під загрозою російські цілі в раніше безпечних тилових районах.
За його словами, ураження відносно невеликої цілі говорить про те, що Україна має високоякісну розвідку і що Нептун може ховатися, щоб непомітно наблизитися до цілі.
Це також може натякати на те, що «Нептун» може використовувати контрзаходи проти виявлення або використовуватись разом із обладнанням для створення перешкод, - продовжив він.
Читайте також:
Журналісти дізнались подробиці знищення ракетного крейсера "Москва"
Пентагон дійшов висновку про знищення "Москви" Україною
Пентагон відреагував на знищення Україною крейсера "Москва"