Представники Світового банку заявили, що готові надати Україні 230 млн доларів в рамках міжнародної ініціативи COVAX до грудня 2021 року. Про це було повідомлено під час зустрічі міністра фінансів України Сергія Марченка з регіональним директором Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Арупом Банерджі.
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів.
Крім допомоги у боротьбі з пандемією COVID-19, сторони обговорили реформу фінансового і банківського сектору України, реалізацію пенсійної реформи та умови отримання "Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення" (DPL).
Нагадаємо, у липні Мінфін підтвердив надходження в Україну позики в розмірі 350 млн доларів від Світового банку для системного проєкту "Перша позика на політику розвитку в сфері економічного відновлення".
Банерджі зазначив, що наступний DPL буде направлений на "зелений перехід" і реалізацію реформ енергетичного сектору. Роботу над створенням проєкту розпочнуть 9 вересня.
Глава Мінфіну підкреслив, що одним із пріоритетів відомства є втілення пенсійної реформи в Україні. У СБ в свою чергу наголосили, що готові підтримувати Україну на кожному етапі реформування пенсійної системи.
Ще одним питанням порядку денного зустрічі була розробка стратегії СБ Country Partnership Strategy. Банерджі назвав головні сфери: енергетична, аграрна, та транспортна.
Глобальна ініціатива COVAX
COVAX — це ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їхню доставку до бідних країн.
Роботу COVAX координують такі авторитетні організації, як Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель вакцин COVID-19, а також щодо їхнього перевезення, логістики та зберігання.
COVAX доставляє у країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила в реєстр засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.
Глобальна ініціатива поставила собі такі цілі, як вакцинація щонайменше 20% населення країн, доступ країн до різних вакцин, оперативна доставка вакцин щойно вони з’являються, завершення гострої фази пандемії коронавірусу, відновлення світової економіки.
Читайте також:
Євродепутати оприлюднили спеціальний лист про процес інтеграції України в ЄС.
США прислали Україні інноваційні ліки від COVID-19.
США нададуть Україні 45 мільйонів доларів для допомоги постраждалим на Донбасі.