У середу, 27 липня, в Україну прийшла партія безпілотних літальних апаратів від США.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook Генерального штабу Збройних сил України.
Згідно з досягнутими раніше домовленостями в рамках програми "Ініціативи з відновлення довіри в Європі", США передали Україні значну кількість сучасних БПЛА RQ-11B Analog Raven Systems загальною вартістю понад $12 млн.
"Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Пайєтт підкреслив, що США продовжуватимуть надавати допомогу Україні в сфері безпеки і оборони. Крім того, сприяння Збройним силам України є одним з пріоритетів зовнішньої політики США на середньострокову і довгострокову перспективу", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що безпілотники не є летальною технікою, оскільки не оснащені озброєнням. RQ-11 Raven є розвідувальним безпілотним літаком, вагою менше двох кілограмів, що має цифрову камеру нічного або денного бачення. Особливість літаків цього типу полягає в легкості запуску і невибагливості до майданчика приземлення. Радіус дії - 10 км.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше США передали українським військовослужбовцям сучасні контрбатарейні радари.
Видання The Wall Street Journal дійшло висновку, що російська економіка потрапила в залежність від війни в плані робочих місць, зарплат і зростання. Відповідно, якщо вдасться добитися перемир'я на фронті - країна-агресорка опиниться на межі колапсу.
Головні тези:
- Відмова Росії від військових витрат може призвести до втрати робочих місць та загального розчарування у бідних російських регіонах.
- Це також може спровокувати рецесію у країні-агресорці.
Путін боїться зупиняти війну
Як стверджує старший економіст Інституту економіки Банку Фінляндії Хелі Сімола, майже половина економічного зростання країни-агресорки у 2024 році було безпосередньо зумовлене виробництвом, пов'язаним із війною.
Не можна також ігнорувати той факт, що виплати родинам російських загарбників, які воюють в Україні, підвищили добробут деяких найбідніших регіонів країни.
Фахівці озвучують прогноз, що припинення такого стимулювання призведе до зниження внутрішнього споживання.
Якщо російський диктатор Володимир Путін хоче уникнути економічного колапсу, йому доведеться продовжувати витрачати кошти на нинішньому рівні ще довго після закінчення війни.
Якщо військові витрати будуть скорочені, це призведе до втрати робочих місць і загального розчарування в багатьох російських регіонах, — заявив Яніс Клюге, експерт з Росії з Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки.
Згідно з прогнозами Capital Economics, зниження рівня витрат може призвести до уповільнення зростання або навіть рецесії в Росії в найближчій перспективі.