Україна планує запустити в космос вісім супутників
Категорія
Технології
Дата публікації

Україна планує запустити в космос вісім супутників

Україна планує запустити в космос вісім супутників
Джерело:  online.ua

В науково-технічну програму Державного космічного агентства, розроблену до 2025 року, входить запуск на орбіту восьми українських супутників. Про це повідомив глава відомства Володимир Тафтай.

Джерело: Укрінформ

У планах агентства є також серійне виготовлення складових ракет-носіїв "Антарес" та "Вега", створення космічних систем моніторингу навколоземного простору, апаратів для дослідження іоносфери.

ДКАУ працює над розробкою освітніх приладів для участі в міжнародних проєктах спільно з NASA та Європейським космічним агентством.

Передбачається також розгортання командно-вимірювальної станції телеметричної інформації на антарктичній станції "Академік Вернадський".

За словами науковця, в програмі є три магістральні напрями – створення космічних систем спостереження Землі та потужної ракетної техніки, впровадження новітніх космічних технологій на ринку послуг та масштабний R&D.

Конкретніше: вісім українських супутників на орбіті – один апарат середньої просторової розрізненості, шість апаратів – високої (1 метр) та один – надвисокої (0,5 метра), – сказав керівник ДКАУ.

Анонсовано розробку Місячного модуля, який має відкрити дорогу до участі в міжнародному проєкті "Артеміда", а також наблизить до реалізації Місячної місії в межах згаданого міждержавного заходу.

Запуск супутника "Січ-2-30"

Фактично, цьогорічне повернення України в космос відбувається після перерви завбільшки з десять років. Останній раз можна було спостерігати реалізацію вітчизняої розробки в цій сфері сфері ще в 2011 році. Тоді наші дослідники виводили супутник в навколоземний простір, але роком пізніше з ним було втрачено зв'язок.

А нещодавно представили нову розробку – супутник Січ-2-30. Раніше його запуск планували до 30-ї річниці незалежності, але згодом перенесли на  10 січня 2022 року.

Нова дата запуску – 13 січня, Місце дії – мис Канаверал у штаті Флорида (США).

Серед основних переваг запуску і взагалі доцільності досліджень в цій сфері називають те, що супутник на орбіті допомагає рятувальники оперативніше і ефективніше протидіяти природним катаклізмам.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?