В науково-технічну програму Державного космічного агентства, розроблену до 2025 року, входить запуск на орбіту восьми українських супутників. Про це повідомив глава відомства Володимир Тафтай.
Джерело: Укрінформ
У планах агентства є також серійне виготовлення складових ракет-носіїв "Антарес" та "Вега", створення космічних систем моніторингу навколоземного простору, апаратів для дослідження іоносфери.
ДКАУ працює над розробкою освітніх приладів для участі в міжнародних проєктах спільно з NASA та Європейським космічним агентством.
Передбачається також розгортання командно-вимірювальної станції телеметричної інформації на антарктичній станції "Академік Вернадський".
За словами науковця, в програмі є три магістральні напрями – створення космічних систем спостереження Землі та потужної ракетної техніки, впровадження новітніх космічних технологій на ринку послуг та масштабний R&D.
Конкретніше: вісім українських супутників на орбіті – один апарат середньої просторової розрізненості, шість апаратів – високої (1 метр) та один – надвисокої (0,5 метра), – сказав керівник ДКАУ.
Анонсовано розробку Місячного модуля, який має відкрити дорогу до участі в міжнародному проєкті "Артеміда", а також наблизить до реалізації Місячної місії в межах згаданого міждержавного заходу.
Запуск супутника "Січ-2-30"
Фактично, цьогорічне повернення України в космос відбувається після перерви завбільшки з десять років. Останній раз можна було спостерігати реалізацію вітчизняої розробки в цій сфері сфері ще в 2011 році. Тоді наші дослідники виводили супутник в навколоземний простір, але роком пізніше з ним було втрачено зв'язок.
А нещодавно представили нову розробку – супутник Січ-2-30. Раніше його запуск планували до 30-ї річниці незалежності, але згодом перенесли на 10 січня 2022 року.
Нова дата запуску – 13 січня, Місце дії – мис Канаверал у штаті Флорида (США).
Серед основних переваг запуску і взагалі доцільності досліджень в цій сфері називають те, що супутник на орбіті допомагає рятувальники оперативніше і ефективніше протидіяти природним катаклізмам.
Читайте також:
Всесвіт може зіштовхнути нас у чорну діру — прогноз вчених
Динозаври почали вимирати до падіння астероїда — наукова теорія.
В NASA "скасували" кінець світу в 2029 році.