Віце-прем'єр-міністр з питань євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що український уряд розроховує домовитись з представниками ЄС про нову фінансову допомогу у цьому році.
Джерело: "Інтерфакс-Україна"
Україна очікує на нову фінансову допомогу від ЄС
За словами Стефанішиної, фінансова допомога від ЄС є одною з найстабільніших фінансових програм.
Це одна з найбільш стабільних фінансових програм, яка рік у рік дозволяє планувати відповідні витрати на розвиток. Крім того, ми вже вибудували певну практику узгодження з Європейським Союзом умов отримання кожного траншу такої макрофінансової допомоги, - повідомила Стефанішина.
Вона підкреслила, що Україна виконала всі умови і отримала гроші у рамках попередньої програми.
Фото - Flickr.com
Ми не мали уявлення, чи потрібна нам шоста програма, коли підписували угоду про п'яту програму, але зараз ми точно можемо сказати, що ми налагодили зрозумілий процес взаємодії з ЄС… Тому ми готові до шостої програми… Ми сподіваємося, що наступна програма макрофінансової допомоги буде укладена вже у першій половині 2022 року, - підкреслила Стефанішина.
Фінансова домопога від ЄС
У Євросоюзі ухвалили рішення щодо нового траншу макрофінансової допомоги для українського уряду, який передбачає надання суми в 600 мільйонів євро — такий крок було узгоджено попри відсутність чуттєвого прогресу у співпраці Києва з Міжнародним валютним фондом.
За офіційними даними, цей транш стане вже другим у такій програмі.
Офіційний Брюссель надасть пакет фінансової підтримки Україні навіть в умовах, коли Київ не вийшов на рівень активної співпраці з МВФ, а сама структура водночас не задоволена виконанням програми.
Перший транш Україні було надано наприкінці 2020 року, він мав характер невідкладної допомоги для боротьби з так званою коронакризою. Цим було зумовлене надання грошей без жодних попередніх умов з боку Києва.
Згідно з меморандумом, українській стороні поставили до виконання 8 конкретних кроків для отримання другого траншу. Це — заходи у галузі управління державними фінансами, боротьби з корупцією, поліпшення ділового середовища, управління держпідприємствами.
Читайте також: