За перші 7 місяців 2021 року українці використали більше ресурсів, ніж навколишнє середовище може відновити за рік. З 8 серпня Україна почала жити в борг у природи. На планеті день екологічного боргу настав ще 29 липня.
Джерело: Facebook глави Державної екологічної інспекції Андрія Мальованого
Те, що Україна вже вичерпала природні ресурси в 2021 році, розрахували дослідники Global Footprint Network, які щорічно аналізують використання природних ресурсів в різних країнах і на планеті в цілому.
Україна вичерпала запас природних ресурсів на 2021 рік (фото - facebook.com/AndriyMalovany)
Керівник Держекоінспекції закликає українців і все людство змінити підхід до споживання ресурсів. Допомогти природі і зберегти екологію може кожен. Для цього потрібно знизити обсяги використовуваної енергії і води, зменшити генерування сміття, перейти на мінімалізм під час покупок. Мальований підкреслює, що це єдиний спосіб врятувати майбутнє.
"До речі, якщо щороку День екологічного боргу буде просуватися на 5 днів, то вже в 2050 році обсяг споживання ресурсів буде дорівнює обсягу їх відновлення. І поки в Україні динаміка позитивна - в минулому році ця дата припала на 24 липня - 2 тижні раніше. сподіваюся, що весь світ буде також вживати заходів, щоб пересунути день екологічного боргу і тоді гармонія з планетою буде досягнута! ", - резюмував чиновник.
День екологічного боргу
Люди сьогодні використовують природу в 1,6 рази швидше, ніж екосистема нашої планети може відновитися. Таке екологічне марнотратство призводить до зникнення лісів, ерозії грунту, втрати біологічного різноманіття і збільшення вмісту діоксиду вуглецю в атмосфері, щось веде до кліматичних змін з незворотними наслідками.
Глобальна перевитрата екологічного капіталу почалася ще на початку 1970-х років. Зараз сукупний екологічний борг дорівнює 18 земним рокам - саме стільки часу потрібно для повного відновлення нашої планети, щоб компенсувати збитки від надмірного використання природних ресурсів, якщо, звичайно ж, природними ресурсами не користуватимуться люди.
Тому експерти закликають мінімізувати і скорочувати шкідливу діяльність, яка губить природу, і жити в рамках "екологічного бюджету" нашої планети, інакше наслідки будуть катастрофічними.
Читайте також: