Офіційний Київ вимагає від членів НАТО стратегічної ясності щодо перспективи членства. З такою заявою виступила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Джерело: "Радіо Свобода"
Команда Зеленського вимагає від НАТО стратегічної ясності щодо членства
"Ми вимагаємо стратегічної ясності від НАТО (у питанні членства – ред.). Україна точно стане членом НАТО. І це вже не просто моє внутрішнє переконання. Ми достатньо важкий шлях пройшли, щоб підтвердити цю позицію в ході цьогорічного саміту НАТО. Ми вели розмову з абсолютно всіма столицями країн-членів НАТО. Це важкий діалог. Від Німеччини до Португалії, до Балтійських країн. І не завжди наші найбільші друзі проявлялися як справжні друзі, вже коли мова йде про конкретні речі", - наголосила українська політикиня.
За словами Ольги Стефанішиної, наразі питання членства України в НАТО "лежить у політичній площині". Окрім того, вона зізналася, що не бачить з боку керівництва Альянсу готовності відповісти на потенційну військову агресію РФ.
"Якщо чесно, я не відчуваю великої готовності до цього. Поки що я не бачу великої політичної рамки і великої готовності давати відсіч російській військовій агресії", – пояснила політикиня.
Ольга Стефанішина також звернула увагу на те, що Україна, навіть не будучи членом НАТО, має можливість застосувати 5 статтю Вашингтонського договору, яка стосується колективної оборони.
"Звичайно, це абсолютно реалістична і правдива теза, що ніхто за нас воювати не буде. Хоча Україна, не будучи членом НАТО, все ж таки є однією з найбільш боєздатних армій світу. І ми готові були би застосувати статтю 5, навіть не будучи членом НАТО", – підсумувала вона.
Вступ України в НАТО
З критичною оцінкою з цього приводу нещодавно виступили у Берліні. Кандидати в канцлери Німеччини Армін Лашет і Олаф Шольц не бачать перспективи членства України в НАТО і ЄС найближчим часом. Вони вважають, що потрібно бути чесними і реалістичними в цьому питанні, не надавати Києву порожніх обіцянок.
Утім, така можливість залишається теоретичною — українській стороні необхідно надалі реформувати державу.
Читайте також:
У Німеччині чесно оцінили можливості членства України в ЄС і НАТО;
Зеленський звернувся до лідерів Німеччини з гострими питаннями про майбутнє України;
Путін зробив НАТО компромісну пропозицію.