10 липня Міненерго України та МЗС України офіційно заявили, що глибоко розчаровані у зв’язку із рішенням канадської влади видати дозвіл на повернення до ФРН відремонтованих компанією Siemens Canada турбін для "Північного потоку-1".
Джерело: "Європейська правда"
Київ просить Канаду не скасовувати рішення щодо турбіни
Українські відомства звернули увагу на те, що у день оголошення рішення офіційної Оттави російська армія обстріляла житлові квартали в Миколаєві, Харкові, Кривому Розі, а також низку інших населених пунктів в Запорізькій області та діяла як держава-терорист.
За словами урядовців, команда Володимира Зеленського та усі українці вдячні за запровадження вагомих санкцій проти Росії міжнародною спільнотою, але вони вважають канадсько-німецьку домовленість підлаштуванням санкційного режиму під забаганки Росії.
Цей небезпечний прецедент йде врозріз з принципом верховенства права і матиме лише один наслідок - зміцнить почуття безкарності Москви, - мовиться у заяві міністерств.
Що важливо розуміти, РФ може продовжувати постачання газу в Німеччину у повному обсязі без турбіни, через яку й спалахнула дискусія.
Компресорна станція "Північного потоку-1" обладнана кількома турбінами, у тому числі резервними, і лише одна турбіна знаходиться зараз в Канаді. За рішенням "Газпрому" зараз працює лише три турбіни, решта відключені без пояснень, тому обсяги транспортування скоротилися з 167 до 67 млн кубометрів газу на добу, - йдеться в повідомленні.
Читайте також: