Україна запропонувала Туреччині відновити зерновий коридор без РФ
Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна запропонувала Туреччині відновити зерновий коридор без РФ

Україна запропонувала Туреччині відновити зерновий коридор без РФ
Джерело:  online.ua

Українська сторона передала Туреччині пропозицію відновити зерновий коридор без участі Росії. Відповіді поки не отримано. Про це повідомляє посол України в Туреччині Василь Боднар.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Україна зробила Туреччині пропозицію щодо зернової угоди

Василь Боднар повідомив, що пропозицію про роботу "зернового коридору" без Рф передали Туреччині. Наразі відповіді ще немає.

За словами посла, оскільки зерновози вже йдуть йдуть територіальними водами Румунії, Болгарії, а також Туреччини і проходять протоки без обмежень, то пропозиція є раціональним шляхом.

Дипломат нагадав, що під час "зернової ініціативи" Росія часто обмежувала прохід кораблів до України або намагалася регулювати доступ до того чи іншого українського порту.

Також обмежувався перелік продукції, яку можна було експортувати з території України.

Боднар додав, що пропозиція України може бути одним з основних для врегулювання ситуації, оскільки наразі немає жодних експортних обмежень щодо української продукції для суден, які проходять цим гуманітарним коридором.

На даним момент між Туреччиною та ООН тривають переговори за результатами розмов і з Україною, і з Росією, щоб виробити узгоджені позиції.

Учасники переговорного процесу очікують "комунікації між Україною і Туреччиною на вищому рівні".

Посол повідомив, що вони, можливо, відбудуться найближчими днями або в рамках Генасамблеї ООН.

Зустріч Ердогана та Путіна

4 вересня в російському Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Головною темою переговорів було відновлення роботи зернової угоди.

Переговори не принесли наслідків.

Нагадаємо, що зернова угода діяла з 22 липня 2022 року. Тоді Україна та РФ окремо підписали угоди з ООН та Туреччиною, що дозволило відкрити морські коридори для вивезення українського зерна.

Російській саботаж угоди призвів до припинення дії угоди 17 липня 2023, коли РФ відмовилася брати участь в угоді.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?