Україна подала офіційний запит на приєднання до Об'єднаного центру передових технологій по кіберобороні НАТО (CCDCOE). Це важливий крок для повноправного членства в НАТО.
Джерело: пресслужба РНБО
Запит на приєднання до кіберцентру НАТО, який базується в Талліні, був переданий від імені секретаря РНБО Олексія Данілова під час візиту делегації Національного координаційного центру кібербезпеки України в Естонію. Керівниц служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України Наталія Ткачук вже обговорила з естонськими колегами перспективи України.
"Залучення України до роботи CCDCOE може стати важливим кроком на шляху до повноправного членства в НАТО. У свою чергу, державний секретар Міністерства оборони Естонії Кусті Салм запевнив у готовності естонської сторони сприяти включенню України в CCDCOE", - повідомили в РНБО.
Заступник державного секретаря Міністерства оборони Естонії Маргус Матт в свою чергу зазначив, що досвід України щодо протидії російським кібертакам представляє для НАТО значний інтерес. Він також додав, що Естонія і надалі підтримуватиме Україну в її євроатлантичних прагненнях.
Створення кібервійськ в Україні
Як відомо, для протидії кіберзагрозам в Україні вже відкрили КІБЕРЦЕНТР UA30, діяльність якого спрямована на захист державних інформаційних ресурсів, об'єктів критичної інформаційної інфраструктури та українського кіберпростору в цілому. КІБЕРЦЕНТР UA30 створили на базі Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Його "ядром" є урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України (CERT-UA).
Серед основних функцій CERT-UA - реагування на кіберінциденти і дослідження цифрових даних, інформування про кіберзагрози і вразливості, дослідження шкідливого програмного забезпечення, обмін даними про кіберінцідентах. З початку 2021 роки команда опрацювала вже майже 400 серйозних інцидентів.
Що відомо про Об'єднаний центр по кіберобороні НАТО
Центр CCDCOE заснували 7 країн. Він має акредитацію в Альянсі, але формально не входить в цю структуру. Поки в Центрі 20 учасників - 17 членів НАТО і 3 країни-партнера.
Робота Об'єднаного центру по кіберобороні НАТО сфокусована на 3 головних напрямках - дослідження, тренування і навчання. У ньому працюють представники урядів країн-учасниць, цивільні і військові співробітники.
Читайте також: