Російська сторона фактично зірвала засідання одного з підрозділів Тристоронньої контактної групи на тлі справжньої гуманітарної катастрофи з коронавірусом в ОРДЛО, заявили в українській делегації.
Джерело: представник делегації Сергій Гармаш у Facebook
За його словами, російський режим ігнорує безліч питань на різних рівнях та не відповідає на запити української сторони. Також у роботі ТКГ можна спостерігати різні інші спроби саботувати переговорний процес.
“Новина з гуманітарної робочої групи. Її роботу знову зірвала своєю появою терористка Майя Пирогова. Це не можна назвати інакше, ніж навмисний зрив Росією переговорів в гуманітарному треку на тлі закриття КПВВ на Донбасі та гуманітарної катастрофи, викликаної, спровокованої Москвою, спалахом смертності від коронавірусу”, - стверджує дипломат і журналіст.
Водночас із цим він звернув увагу на затягування російською стороною процесу врегулювання в цілому. Кремлівські дипломати фактично не співпрацюють у цьому напрямку та ігнорують всі потреби врегулювання.
Наприклад, близько року тому сторони зобов’язалися письмово розробити пропозиції до спільного плану заходів на підґрунті мінських домовленостей. Київ надав відповідні документи, а росіяни лише послалися на ті, що нібито розробили окупаційні адміністрації в ОРДЛО. Утім, це нівелює статус ТКГ, яка є тристоронньою - це Україна, Росія, та ОБСЄ як посередник. Так званих “Донецька” та “Луганська” в переговорному форматі немає.
“Тоді, щоб розблокувати процес, ми вирішили хоча б з'ясувати, що розуміють в Москві під “мінськими угодами”, відповідно до яких повинен бути напрацьований План дій… Відтак ми сьогодні, на робочій групі ТКГ з політичних питань, безрезультатно намагалися отримати від Росії відповідь на питання, що вона має на увазі під терміном “Мінські угоди”. За три години, відповіді так і не отримали”, - наголосив Гармаш.
Він уточнив, що українська сторона визнає чинними три документи з мінського формату, а також доповнення з самітів “нормандської четвірки”. Утім, йому нібито зрозуміло, чому РФ ігнорує на 8-му році переговорів відповідні питання.
“А все через те, що в першому й головному мінському документі - протоколі від вересня 2014 року, є “двостороннє припинення вогню”, але немає ОРДЛО. Тобто, “двостороннє” - значить між Україною і Росією. Москві дуже хочеться забути цей документ. Звідси весь цей цирк з відсутністю відповідей на, здавалося б, елементарні питання”, - уточнив журналіст.
Читайте також: