Вперше в українській історії медицини пацієнтові провели операцію із вживлення протезу прямо в кістку. Першим пацієнтом став 56-річний ветеран російсько-української війни.
Джерело: UNBROKEN Ukraine
В Україні вперше вживили протез у кістку
У реабілітаційному центрі “Незламні” повідомили про проведення першої операції із вживлення протезу прямо в кістку. Така операція називається остеоінтеграційним протезуванням та стала першою в історії української медицини.
Першим пацієнтом став ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов.Чоловік втратив обидві ноги внаслідок натрапляння на міни.
Повідомляють, що до важкого поранення Ігор мріяв на своє 60-річчя пробігти напівмарафон, але війна змінила ці плани.
Тепер він ставить за мету здолати дистанцію у 10 км на протезах.
Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість. Чутливість, за допомогою якої він може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходять по траві, то відчувають її м’якість або якщо наступають на кабель чи палець дружини, то відчувають це. Тому у цьому випадку вони не можуть сказати, що не відчули, як наступили на ногу дружині, – каже професор, ортопед-травматолог Аль Мудеріс.
Кому необхідна остеоінтеграція
Повідомляється, що операція з остеоінтеграції фактично необхідна людям, які втратили обидві кінцівки. Таким пацієнтам використовувати класичні протези складно й часто боляче.
Робити перші кроки на таких імплантованих протезах можна вже на другий день після операції. А за шість тижнів – навіть повноцінно ходити.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко також з захопленням висловився про історичну в українській медицині операцію.
Пишаюся тим, що для наших пацієнтів, які зазнали страшних травм і у яких війна забрала звичний спосіб життя, стають доступними такі сучасні технології. Це те, що варто масштабувати, залучаючи експертів. Вдячний лікарям, які відгукуються і приїжджають допомагати, – зазначив Ляшко.
Читайте також:
Вчені виявили зв’язок між стародавнім вірусом і аутизмом у людей
Японські розробники заявили про новий спосіб пошуку мін
Європарламент планує ввести жорсткі вимоги щодо використання штучного інтелекту