Українську стрічку «Магда» режисера Дениса Соболєва визнали найкращою драмою Будапештського кінофестивалю.
Джерело: Фейсбук Ganza Film
Українська стрічка стала найкращою драмою на Будапештському кінофестивалі
Історична драма українського виробництва «Магда» отримала престижну відзнаку на європейському кінофестивалі. Фільм визнали найкращою драматичною стрічкою.
Багатообіцяючий початок 2022 для нашої команди. Історія про українську німкеню в часах війни торкнулась сердець європейських кінематографістів, - зазначили виробники стрічки.
Фільм розповідає про німкеню Магду Хоманн, яка закохалася в полоненого українського солдата під час Першої світової війни, а потім повернулася з ним до України. Дівчина переживає перші роки радянської влади, голодомор, а потім Другу світову війну.
Стрічку знято за мотивами повісті українця Сергія Сай-Боднара та німця Петера Хоманна «Любов і муки Магди Хоманн». У творі присутні сюжетні лінії, що розгортаються у декількох часових періодах та охоплюють все ХХ століття європейської історії.
У головних ролях знялися Дар’я Творонович, Роман Покровський, Юрій Висоцький, Олег Москаленко.
Фільм, створений кінокомпаніями Master Production та Ganza Film.
Раніше фільм здобув нагороди за кращу режисерську і операторську роботу на Київському міжнародному фестивалі "Кінолітопис", а також змагався за головний приз індійського кінофестивалю Golden Eagle Film Festival.
Фільм знято за підтримки та повного фінансування Державного агентства України з питань кіно. Прем’єра очікується навесні 2022 року.
Який український фільм став найкасовішим у 2021 році
Нагадаємо, що раніше став відомий найкасовіший український фільм 2021 року. Ним виявилася третя частина комедії “Скажене весілля”. "Скажене весілля 3" зібрало в національному прокаті майже 29 млн грн.
Перша і поки єдина українська кінотрилогія зібрала в українських кінотеатрах сотні тисяч українців, загальний бокс-офіс сягнув позначки 125 млн гривень.
Творці фільмів додають, що стрічкою зацікавилися за кордоном.
Права на створення локальної версії було продано в Литву, а трохи згодом і в Румунію. Окрім того, кінотеатральний прокат 1-ї та 2-ї частин кінотрилогії проходив щонайменше в 10-ти країнах світу, серед яких Австралія, Польща, Чехія, США, Канада, Китай та країни Латинської Америки, — кажуть виробники.
Читайте також: