Медичні експерти Національної служби здоров’я звернули увагу на неможливість спричинення захворювання на коронавірус COVID-19 внаслідок ін’єкції відповідної вакцини.
Джерело: НСЗУ в Telegram
За словами фахівців, існує певна ймовірність, що людина отримає перший шот вакцини вже після зараження, хоча ще й не буде знати про нього.
“Існує ймовірність того, що людина отримує першу дозу вакцини вже інфікованою, коли симптоми хвороби ще не розвинулись. Або ж може інфікуватись та захворіти після проведення вакцинації”, - говориться у заяві.
Служба уточнює, що після щеплення в організмі починається впрацьовування імунітету, а в цілому цей процес може тривати принаймні три тижні. Аналіз даних клінічних досліджень вказує на ефективність вакцини до 76% після одноразової стандартної дози з 22 до 90 дня.
Передбачається, що рівень антитіл зберігається упродовж вказаного часу з мінімальним зниженням.
“Навіть через три тижні після введення другої дози вакцини існує невелика ймовірність того, що можна захворіти. Але в цьому випадку захворювання можна перенести легко і без ускладнень”, - стверджують експерти.
Також зазначається, що слабкість чи підвищення температури - це звична реакція на вакцину, а симптоми ці зникають за кілька днів.
“Проте якщо з’явились характерні симптоми COVID-19: висока температура, постійний кашель, втрата нюху чи смаку, - слід звернутися до свого сімейного лікаря”, - додали в повідомленні.
Вплив вакцинації на захворюваність
У Великій Британії провели велике дослідження REACT-1 з приводу ризиків заразитися коронавірусом COVID-19 після проходження вакцинації та оприлюднили проміжні його результати.
Підсумки аналізу статистичних даних за віковими групами й вакцинації вказують на зниження рівню зараження серед осіб до 65 років, які вже отримали повноцінні два щеплення.
У порівнянні з захворюваністю невакцинованих громадян з тими, хто повністю завершив цей процес, показники утричі менші.
Станом на липень 2021 року в Англії повноцінну вакцинацію із двома щепленнями пройшли близько 64% дорослих.
Читайте також: