У Місії України при НАТО розповіли, що сьогоднішнє розширене засідання комітету Північноатлантичної ради з питань озброєнь – безпрецедентна подія за останні пів століття. Воно відбудеться в Брюсселі під головуванням генсека НАТО Єнса Столтенберга. І хоча наша країна і раніше брала участь у зібраннях Конференції національних директорів озброєнь, наразі вперше йдеться про питання, що належать до прерогативи виключно держав-членів Альянсу.
Джерело: пресцентр Міноборони
Під час засідання планують обговорити інновації в оборонно-технічній сфері, трансформації у взаємодії з наукою та оборонно-промисловим комплексом та досягнення оптимального співвідношення воєнних потреб і бюджетних можливостей.
Сьогоднішнє засідання фактично є продовженням переговорного процесу щодо домовленостей, які були досягнуті під час зустрічі глав оборонних відомство держав-членів НАТО 21 жовтня. Представляти Україну на конференції національних директорів озброєнь буде заступник міністра оборони Олександр Носов.
Аналізуючи ситуацію з суттєвим загостренням безпекової ситуації в регіоні у зв’язку з розміщенням ракетних систем Росії, члени Альянсу ухвалили контрзаходи.
За словами Генсека НАТО Єнса Столтенберга, новий пакет контрзаходів включає:
значні поліпшення протиповітряної і протиракетної оборони НАТО;
посилення стандартних потужностей за допомогою реактивних двигунів п'ятого покоління;
адаптацію навчань і штучний інтелект,
підвищення готовності та ефективності засобів ядерного стримування.
Делегати від України обговорюватимуть з постійними членами Комісії впровадження майбутніх інноваційних заходів в оборонці та інші питання.
“Йдеться про високотехнологічні проєкти, метою яких є забезпечення технологічної переваги над противником у майбутньому”, - додали в пресслужбі Місії України при НАТО.
Про вищий дорадчий комітет ради Альянсу з питань озброєнь
Заснована у 1966 році, Конференція національних директорів озброєнь (CNAD) координує реалізацію політики НАТО у сфері розвитку озброєння і військової техніки.
Засідання проводяться два рази на рік, один із яких – за участю країн-партнерів. До участі в роботі залучаються чиновники країни, відповідальні за формування та реалізацію політики у сфері озброєння та військової техніки.
Читайте також:
У Путіна назвали найгірший сценарій майбутнього для РФ.
Путін б’є на сполох через "відкриття дверей НАТО для України".
МЗС відповіло Захаровій на закиди про “провокацію” через пункти зв’язку з Кримом.