Кабінет міністрів визначив початок та кінець нового навчального року в загальній середній школі.
Головні тези:
- Новий навчальний рік у загальноосвітніх школах України розпочнеться 2 вересня 2024 року, а завершиться 30 червня 2025-го за рішенням уряду.
- Школи мають більше свободи у плануванні навчального року та можуть коригувати структуру й тривалість навчання з урахуванням безпекової та енергетичної ситуацій.
- Перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні має відбутися у 2027 році в рамках реформи Нової української школи.
- Експерти розробляють державний стандарт про профільну старшу школу для визначення навчання у старших класах.
Коли розпочнеться та закінчиться навчальний рік у школах
Новий навчальний рік в Україні розпочнеться 2 вересня 2024 року, а завершиться 30 червня 2025-го. Такі дати визначив уряд.
В Міністерстві освіти та науки запевняють, що школи отримали більше свободи у плануванні й можуть коригувати структуру навчального року, враховуючи безпекову та енергетичну ситуації.
Найменший термін канікул — 30 днів упродовж навчального року.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що обласним адміністраціям доручено забезпечити організацію навчального процесу залежно від безпекової ситуації на відповідних територіях.
Чи переходитиме Україна на 12-річну систему шкільної освіти
У Міністерстві освіти і науки України повідомили, що згідно із Законом України “Про освіту”, перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році. Це відбудеться у рамках реформи Нової української школи.
Повідомляється, що наразі експерти тільки починають розробляти державний стандарт про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах.
Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним, — зазначили у МОН.
Також, у міністерстві наголошують, що такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких в бюджеті поки не передбачено.
Освітні втрати, спричинені ковідом і повномасштабною війною, — це однозначно великий виклик для української системи освіти. МОН разом із низкою профільних експертів шукає різні варіанти для його подолання, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядається, — додали в МОН.