Усі докази й матеріали, які знаходяться у справі авіакатастрофи рейсу MH17 над Україною, вказують на причетність Росії до поставки озброєння, без якого трагедія була б неможливою.
Джерело: Deutsche Welle
За словами журналіста Bellingcat Христо Грозєва, докази свідчать про надання окупаційному режиму на Донеччині самохідного зенітного комплексу (ЗРК) "Бук", ракетою з якого вразили малайзійський лайнер.
“Ми бачили так багато взаємно підтверджених доказів, що у цілому не існує іншого пояснення, крім факту того, що Росія надала зброю, за допомогою якої був збитий літак і вбиті 298 людей. Зараз немає жодних сумнівів, ми бачили навіть більше доказів, ніж ті, які були представлені в суді”, - стверджує журналіст, який брав участь у відповідному розслідуванні.
Він звернув увагу на вивчення розслідувачами кожного доступного фрагменту телекомунікаційних даних, супутникових фотографій, публікацій у соцмережах, що належать російським військовослужбовцями, зокрема й бригади зенітно-ракетного комплексу, яка могла транспортувати “Бук” до України.
“Якби Росія хотіла встановити правду, вона би просто співпрацювала зі слідством тою мірою, якою її про це просили. А вона як і раніше відмовляється… РФ зберігає мовчання щодо цього і не надає такий доступ. Росія продовжує стверджувати, що виключена з розслідування, їй не дають можливості зробити у нього свій внесок, але водночас вона не виконує такі запити про надання даних”, - наголосив Грозєв.
Відомо, що до російської сторони надходили запити стосовно допиту військовослужбовців 53-ї бригади, а також двох представників із п'ятої бригади. Утім, замість спроби відкинути обвинувачення та аргументувати свою позицію, у Москві вирішили банально відмовити слідчій групі та суддям.
Катастрофа MH17
Окружний суд Гааги розпочинає розгляд по суті у кримінальній справі про збиття рейсу MH17 в небі над Донбасом в липні 2014 року.
“Очікується, що суд обговорить матеріали справи протягом трьох днів, 8, 9 і 10 червня 2021 року. Під час процесу суд проведе підсумкове обговорення документів, що містяться в матеріалах справи. Звинувачення отримає можливість відповісти на матеріали 17 і 18 червня. Опісля слово отримає захист. Блок слухань триватиме до 9 липня 2021 року”, - говориться у заяві.
Читайте також:
Хакери РФ атакували поліцію Нідерландів під час розслідування катастрофи MH17;
У Путіна відреагували на успіх України у справі MH17.