В Афінах підірвали магазин: з'явилися фото, відео та подробиці
Категорія
Світ
Дата публікації

В Афінах підірвали магазин: з'явилися фото, відео та подробиці

В Афінах підірвали магазин: з'явилися фото, відео та подробиці
Джерело:  online.ua

У середу, 12 жовтня, близько 22:45 в центрі Афін в Греції прогримів вибух в одному з книжкових магазинів.


Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Naftemporiki.gr.


За попередніми даними, в результаті вибуху ніхто не постраждав.


При цьому вибух був такої сили, що повністю зруйнував магазин, який спеціалізується на літературі про виживання. Вибухова хвиля частково пошкодила прилеглі будинки і автомобілі, припарковані неподалік. В результаті події ніхто не постраждав, згідно з попередньою інформацією.


Як зазначає видання, за півгодини до вибуху в офіс "Газети редакторів" зателефонував невідомий чоловік, який сказав, що заклав вибуховий механізм в книжковий магазин на вулиці Іппократос.


Видання pronews.gr уточнює, що вибухом зруйновано магазин "Елєфтерія Ськепси", на який влітку 2008 року вчинили напад анархісти.


За даними інтернет-порталу, характер вибуху вказує на причетність до нього анархістських угруповань, які заздалегідь попереджають про атаку редакції ЗМІ.



Як повідомляв ONLINE.UA,  в столиці Туреччини Анкарі 9 жовтня два терористи-смертники підірвали себе, щоб не здаватися правоохоронцям, загинули щонайменше 18 осіб.





Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?