В ЄС на сотні мільйонів оштрафували автовиробників через шкоду довкіллю
Категорія
Світ
Дата публікації

В ЄС на сотні мільйонів оштрафували автовиробників через шкоду довкіллю

В ЄС на сотні мільйонів оштрафували автовиробників через шкоду довкіллю
Джерело:  online.ua

Керівництво Єврокомісії ухвалило рішення про стягнення надзвичайних за обсягами штрафів з автомобільних корпорацій Volkswagen та BMW через шкоду їхньої продукції довкіллю.

Джерело: сайт Єврокомісії

Рішення ухвалено в рамках справи про картельну змову серед німецьких виробників автотранспорту.
Штрафи сягають 502 мільйонів євро у випадку Volkswagen та 373 мільйонів у випадку BMW.

Конфлікт із законодавством корпорації мали через домовленості стосовно технологій з очищення вихлопів суто дизельного транспорту. Період проведення згаданої змови тривав з 2009 до 2014 років.

“Комісія наклала штраф у розмірі 875,189 млн євро”, - говориться у заяві ЄК.

Обидві сторони таким чином погодилися врегулювати серйозну суперечку.

“Автовиробники Daimler, BMW, Volkswagen, Audi та Porsche володіють технологіями, що дозволяють знизити шкідливі викиди понад те, що потрібно відповідно до стандартів викидів в ЄС. Але вони уникали конкуренції за використання всього потенціалу цієї технології, щоб зменшити викиди”, - цитує пресслужба віцепрезидентку ЄК Маргрет Вестагер.

Ще у січні 2020 року у керівництві Volkswagen розробили план для уникнення серйозних штрафів, причиною яких мало б стати невиконання вимог європейської співдружності щодо зниження рівня шкідливих викидів.

Передбачалося, що Volkswagen торгуватиме електрокарами з власної ж компанією, що займається короткостроковою орендою автомобілів.

ЄС та боротьба за довкілля

Останніми роками спільна європейська влада ухвалила низку рішень, які грають на користь екологічній ситуації в регіоні. Зокрема, 4 липня у всіх країнах Євросоюзу заборонено продавати продукцію з одноразового пластику.

Під заборону потрапили: вушні палички, соломинки для пиття, мішалки для напоїв, пластикові тарілки, вилки, ножі і ложки, палички для повітряних кульок, а також стаканчики та контейнери для їжі. Також не можна використовувати пакети із пластику, який розкладається під дією кисню. Всі вироби з пластику, які потрапили під заборону, як підрахували в Євросоюзі, складають близько 70% сміття на пляжах і у водоймах.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?