Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про поточний стан з угодами продажу/купівлі української землі сільськогосподарського призначення після запуску ринку землі.
Джерело: Facebook Дениса Шмигаля.
Так, за словами міністра, наразі приватними особами було укладено відповідних договорів в кількості більше 6,5 тисяч.
Денис Шмигаль зазначає, що ринок землі, проти якого, за багатьма соціологічними дослідженнями, виступає більшість громадян України, функціонує в штатному режимі, спокійно і без конфліктів.
“Ринок землі продовжує функціонувати в штатному режимі, спокійно і без конфліктів. Кількість зареєстрованих угод вже перевищила 6,5 тисяч. Кожен може реалізувати право вільно розпоряджатися землею і все більша кількість укладених угод є свідченням, що ринок є дієвим, прозорим та працює на користь українських громадян”, - підкреслив очільник Кабінету Міністрів України.
Ринок землі в Україні
Нагадаємо, що ринок землі в Україні запущено урядом з 1 липня 2021 року, після прийняття відповідного законопроєкту у Верховній Раді України. Голосування за вільний продаж земель с/г призначення об’єднав непримиренних супротивників з різних політичних груп та партій. Проти ринку землі виступили численні громадські об’єднання дрібних фермерських господарств та середніх за розміром та доходами агропромислових компаній.
В свою чергу, головними лобістами прийнятого закону виступали великі агрохолдинги та власники найбільших в Україні земельних площ земель сільськогосподарського призначення.
Станом на сьогодні і до 2024 року, у відповідності до прийнятого закону, договори купівлі-продажу земель с/г призначення можуть укладати лише фізичні особи — громадяни України і лише з обмеженням у максимальних 100 га орної землі на одну особу. Закон забороняє продаж землі іноземцям та продаж державної землі.
Читайте також: