На території Києво-Печерської лаври сталася пожежа. Вогонь розповсюдився на покрівлю майстерні по розпису ікон. До гасіння вогню були залучені 55 осіб й 13 одиниць техніки ДСНС.
Джерело: пресслужба ДСНС
"О 13:45 на території Києво-Печерської лаври виникла пожежа у двоповерховій будівлі корпусу № 68 на другому поверсі (де розташована майстерня по розпису ікон) з розповсюдженням на покрівлю", - додають у пресслужбы.
Згідно з оновленими даними ДСНС, вже о 14:37 пожежу було локалізовано на площі 100 кв. м.
З історії Києво-Печерської лаври
Києво-Печерська лавра має давню історію, перша згадка з'явилась 1051 року у період правління князя Ярослава Мудрого. Вважається, що обитель заснував ченець Антоній, вона була створена як печерний монастир за межами тодішнього Києва. Співзасновником монастиря вважається один із перших учнів Антонія — Феодосій.
Назву архітектурно-релігійний комплекс отримав від печер, де оселилися перші його мешканці. Зі здобуттям Україною незалежності, 1994 року разом із Софійським собором внесений до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.
У XI столітті монастир став центром розповсюдження і затвердження християнства у Київській Русі. У лаврі працювали відомі літописці, зокрема, автор «Повісті минулих літ» Нестор.
У квітні 1721 на території лаври відбулась велика пожежа, під час якої згоріли «всі будівлі, церква велика, дзвони, ризниця».
Нагадаємо, у травні минулого року українці зареєстрували петицію на сайті Кабміну з вимогою передати Києво-Печерську лавру в користування ПЦУ і заборонити нею користуватися Українській православній церкви Московського патріархату. Автори документа пояснили, чому вважають за потрібне і важливим припинити використання Києво-Печерською лаврою УПЦ МП — вони вимагають розірвати договір оренди в установленому порядку, що раніше відмовився робити український президент Володимир Зеленський, до якого українці зверталися з аналогічною вимогою.
Читайте також:
У Ватикані на офіційному рівні підтримали ініціативу проведення зустрічі президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна.
Папа Римський виступив з наполегливим закликом через загострення на Донбасі.
Папа Римський Франциск віддав наказ скоротити заробітну плату кардиналам на 10% і знизити зарплату більшості інших священнослужителів, що працюють у Ватикані.