У Мінекономіки погодили підвищення цін на алкогольні напої. Йдеться як про оптові, так і про роздрібні ціни. Зокрема, ціни на коньяк (бренді) мають зрости на 5-8%, віскі, ром та джин мають зрости ціні на 8%, лікеро-горілчані вироби - на 8%. Проєкт відповідної постанови Кабміну оприлюднили на сайті відомства для громадського обговорення.
Джерело: проєкт постанови Кабміну
"Роздрібні ціни на звичайні (неігристі) вина, вина ігристі та газовані винні напої не змінюються", - йдеться у документі.
На третину може зрости ціна на виноробну продукцію (сидр і перрі; вина, вермути та інші зброджені напої). Згідно з даними відомства, остаточна ціна коливатиметься, але буде вищою щонайменше на 8%, щонайбільше – ціна може зрости на 34 відсотки.
“Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Мінекономіки разом з Мінфіном провести нараду з обговорення питання перегляду мінімальних цін на алкогольні напої та у разі необхідності внести Кабінетові Міністрів відповідний проєкт рішення” – йдеться на сайті відомства.
При цьому, у постанові не вказується мінімальна вартість алкоголю в залежності від його виду.
Вплив підвищення ціни на статистику смертей, спричинених алкоголем
Зростання мінімальних цін на алкоголь може створити додаткові надходження державного та місцевого бюджетів. У Міністерстві економіки називають суму завбільшки з 300 мільйонів гривень. Також, згідно зі статистичним аналізом, такий крок може сприяти зниженню кількості смертей у зв’язку з алкоголізмом.
Зокрема, зростання цін на алкогольні напої на 10% веде до зниження на 32% кількості випадків смертей, зумовлених їх уживанням.
За даними ВООЗ, алкоголь залишається причиною майже кожної п'ятої смерті у 30 європейських країнах серед осіб віком 15-19 років. Майже кожна четверта смерть спричинена алкоголем у людей віком 20-24 років.
Нещодавно ми повідомляли, що іноземні науковці дійшли висновку, що деякі солодкі газовані і негазовані напої, енергетики або алкоголь, можують впливати на показання експрес-тестів на коронавірус. За словами дослідників, саме через них результати можуть виявитися хибними.
Читайте також:
Понаднормова робота забирає сотні тисяч життів щорічно
Американські вчені дійшли висновку, що відсутність шкідливих звичок знижує ризики раку
Американські вчені попередили про ризики хвороби мозку через вакцину Pfizer.