В МЗС назвали "принципове" суперечливе питання у відносинах з Німеччиною
Категорія
Політика
Дата публікації

В МЗС назвали "принципове" суперечливе питання у відносинах з Німеччиною

В МЗС назвали "принципове" суперечливе питання у відносинах з Німеччиною
Джерело:  online.ua

У Міністерстві закордонних справ назвали питання постачання зброї для оборони принциповим у відносинах України та федерального уряду Німеччини.

Джерело: міністр Дмитро Кулеба на форумі Україна. 30

За словами топ-дипломата, українська сторона має намір надалі добиватися укладання такої угоди поза залежністю від того, хто саме складає німецький уряд.

Він нагадав про підготовку візиту президента Володимира Зеленського до Німеччини на запрошення канцлерки Ангели Меркель. Передбачається, що державні лідери обговорюватимуть питання безпеки, переговори у “нормандському форматі”, а також будівництво “Північного потоку-2” та інвестиції.

“Ми розуміємо, що канцлер йде. Зараз точно не скажеш, якою буде політика Німеччини. Ми працюємо над тим, щоб по низці питань позиція Німеччини змінилася”, - зауважив Кулеба.

Після зміни канцлери та перезавантаження федерального уряду в цілому має змінитися позиція офіційного Берліна стосовно європейської інтеграції України та вступу держави в НАТО.

“Питання продажу зброї України, я вважаю, що це вже питання принципу. Ця поставка повинна відбутися, ми маємо цю стіну зламати”, - резюмував міністр.

Термін канцлерських повноважень Меркель завершуються 2021 року.

Поставки зброї в Україну

На початку червня німецька сторона дуже різко відповіла на критику стосовно позиції щодо озброєння для українського партнера.

За словами міністра закордонних справ ФРН Гайко Мааса, офіційний Берлін не надаватиме українській стороні штурмові гвинтівки, радіообладнання й бронетехніку.

“Я переконаний, що конфлікт може бути вирішений тільки політичними засобами… Це залишиться орієнтиром нашої взаємодії з Україною, і ніяких змін не буде: поставки зброї не допоможуть”, - наголосив дипломат.

Передбачається, що така позиція залежить від жорсткої реакції Кремля на подібні рішення.

Наприклад, міністр закордонних справ Сергій Лавров підтвердив, що на переговорах з Туреччиною висловить претензії за військову допомогу Анкари Києву. Росія погрожує переглянути відносини з Туреччиною, якщо влада турецького лідера Реджепа Таїпа Ердогана продовжить допомагати Україні.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?