В НАТО пригрозили Талібану після захоплення Кабулу
Категорія
Політика
Дата публікації

В НАТО пригрозили Талібану після захоплення Кабулу

В НАТО пригрозили Талібану після захоплення Кабулу
Джерело:  online.ua

17 серпня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг офіційно попередив ватажків "Талібану" проте, що у членів блоку є можливості для жорстких дій у разі, якщо на території Афганістану знову почнуть базуватися терористичні групи. Про це він повідомив під час брифінгу у Брюсселі.

Джерело: сайт НАТО

Генсек НАТО пригрозив жорсткими діями, якщо Афганістан знову стане базою для терористів

За словами Єнса Столтенберга, угода з Талібаном, підписана в лютому минулого року, передбачає, що Штати завершують військову присутність в Афганістані, а "Талібан" погодився стежити, щоб країна знову не перетворилася на платформу для терористичних груп, які плануватимуть атаки проти членів Альянсу.

"Ми очікуємо, що Талібан дотримуватиметься цих домовленостей… Ми будемо зберігати пильність, і у нас є можливості завдати терористичним угрупуванням удару здалека, якщо ми побачимо, що вони знову намагаються закріпитися і планувати організовані атаки", - підкреслив очільник НАТО.

Столтенберг також звернув увагу на те, що зараз в країні "розгортається трагедія", однак додав, що вважає позитивним результатом місії в Афганістані значне ослаблення терористичних груп, що й було її головною ціллю.

Глава НАТО також публічно зізнався, що така швидкість, з якою "Талібан" взяв під контроль Афганістан, стала "сюрпризом" для блоку.

За словами Єнса Столтенбарга, Альянс буде продовжувати підтримувати роботу аеропорту Кабула і пріоритетом є евакуація громадян країн-членів, а також афганців.

Що наразі відбувається в Афганістані

  • Нещодавно стало відомо, що в Афганістані таліби увійшли до столиці Кабулу.

  • Після цього президент країни Ашраф Гані в супроводі керівника своєї адміністрації і радника з нацбезпеки виїхав з країни і попрямував в Таджикистан.

  • За словами лідера країни, він вирішив поїхати, щоб запобігти кровопролиттю в Кабулі.

  • Згодом таліби повідомили, що увійшли до президентського палацу в столиці Афганістану Кабулі.

  • Місцеві жителі масово намагаються покинути Кабул. Щонайменше п’ятеро людей загинули в аеропорту міста, коли сотні людей намагалися силою проникнути в літаки, що вилітали з афганської столиці.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?