В ОБСЄ визнали порушення Росією прав примусово депортованих з України дітей
Категорія
Україна
Дата публікації

В ОБСЄ визнали порушення Росією прав примусово депортованих з України дітей

В ОБСЄ визнали порушення Росією прав примусово депортованих з України дітей
Джерело:  online.ua

У звіті ОБСЄ визнається порушення Росією прав примусово вивезених з України дітей.

Джерело: звіт ОБСЄ

Як Росія порушувала права депортованих українських дітей 

Зокрема, у звіті організації розглядаються різні випадки примусової депортації росіянами українських дітей.

І хоча аналітики ОБСЄ не змогли встановити точну кількість примусово вивезених з України дітей, це факт масштабної депортації ніким не заперечується.

Українські офіційні особи повідомили експертам ОБСЄ, що, за їхніми оцінками, кількість викрадених дітей становить від 200 тис до 300 тис.

Мали місце численні і пересічні порушення прав дітей, депортованих до РФ. РФ не тільки неодноразово явно порушувала найкращі інтереси цих дітей, а й заперечувала їхнє право на ідентичність, право на сім'ю, право на возз'єднання з сім'єю, а також порушувала їхні права на освіту, доступ до інформації, право на відпочинок, дозвілля, ігри, розваги та участь у культурному житті й мистецтві, а також право на думку, совість і релігію, право на здоров'я, право на свободу та безпеку, - зазначають автори звіту.

Як в Росії пояснюють масову депортацію українських дітей 

У доповіді також вказуються три найпоширеніші причини примусової депортацїі українських дітей росіянами, серед яких  "евакуація з міркувань безпеки, передача на всиновлення або в прийомну сім'ю, а також тимчасове перебування в так званих таборах відпочинку.

Група експертів ОБСЄ встановила, що українські діти, вивезені російськими військами, "піддаються впливу проросійських інформаційних кампаній, які часто прирівнюються до цілеспрямованого перевиховання".

РФ не робить жодних кроків для активного сприяння поверненню українських дітей. Навпаки, вона створює різні перешкоди для сімей, які прагнуть повернути своїх дітей, - зазначають аналітики ОБСЄ.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?