В Одесі вперше долучили штучний інтелект до діагностики захворювань головного мозку. Цей досвід тепер будуть використовувати й в прифронтових містах.
Джерело: Міністерство охорони здоров'я України
Лікарі діагностуватимуть мозок за допомогою штучного інтелекту
У межах проєкту BrainScan нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії головного мозку в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. І вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування.
Це в кілька разів швидше, ніж зазвичай, зазначають у МОЗ.
Очікується, що така система значно пришвидшить процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку та рятуватиме життя пацієнта, коли час є критичним фактором.
Майбутнє — саме за такими технологіями, які можна застосовувати в діагностиці як незалежну експертну "другу думку" для швидкого реагування та ухвалення рішень, — зазначає лікарка-рентгенолог вищої категорії Анастасія Мудрова.
У МОЗ зазначають, що використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку вже показало хороші результати. А одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується і в прифронтовому Краматорську на Донеччині.
Українські військові хірурги провели операцію, яка не має аналогів у світі
Військовим хірургам Збройних Сил України вперше в історії вдалося провести операцію з видалення нирки при вогнепальному пораненні з руйнацією органа — вона справді не має аналогів у світі.
У військовому мобільному госпіталі в одному з прифронтових міст уперше в Україні виконана сучасна лапароскопічна операція — видалення нирки при вогнепальному пораненні з руйнацією органа, — розповіла представниця Міноборони.
Читайте також:
Серед українців набирає популярність чат-бот ChatGPT: що про це відомо
Microsoft анонсував випуск GPT-4 вже наступного тижня
Експерти назвали причини нового стрімкого падіння Bitcoin