В ОП представили перший документ щодо гарантій безпеки для України
Категорія
Україна
Дата публікації

В ОП представили перший документ щодо гарантій безпеки для України

В ОП представили перший документ щодо гарантій безпеки для України
Джерело:  online.ua

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак та екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен представили документ щодо рекомендацій з приводу надання Україні міжнародних гарантій безпеки. 

Джерело: сайт ОП

Що включає в себе перший варіант рекомендацій до міжнародних гарантій безпеки України

Ухвалення цих рекомендацій дасть потужний сигнал Володимиру Путіну. Це продемонструє, що наша відданість Україні не похитнеться, що його війна – марна. Це також дало б сигнал українському народові, що ми віддано підтримуємо незалежність і суверенітет України стільки, скільки це потрібно. Зробити це правильно означає закласти новий наріжний камінь європейської безпеки. Якщо цього не зробити, це означатиме загострення кризи на європейській землі, - зазначив зі свого боку Андерс Фог Расмуссен.

Серед запропонованих рекомендацій:

  • Надання Україні ресурсів на підсилення та утримання потужних збройних сил для протистояння кремлівській армії;

  • Багаторічні сталі інвестиції в обороно-промисловий комплекс, передача зброї та розвідувальна підтримка з боку союзників, інтенсивні тренувальні місії та спільні навчання під егідою ЄС й НАТО;

  • Гарантії безпеки мають окреслювати низку зобов’язань, узятих групою гарантів разом з Україною. Гарантії мають бути політично та юридично обов’язковими для виконання.

  • Договір об’єднає основну групу країн-союзників та Україну. Ця група держав-гарантів може складатися зі США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи.

  • Пакет гарантій містить як превентивні заходи, так і заходи, які мають бути вжиті невідкладно у разі нового посягання на суверенітет і територіальну цілісність України.

  • Договір передбачає повноцінний санкційний пакет проти країни-агресора, а також може містити додаткові компоненти, зокрема угоди про забезпечення сучасними системами ППО/ПРО, регіональні угоди про безпеку в Чорному морі тощо.

  • Гарантії безпеки не замінюють прагнення України вступити до НАТО.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?