В Росії зіткнулися винищувачі-бомбардувальники - перші подробиці
Категорія
Події
Дата публікації

В Росії зіткнулися винищувачі-бомбардувальники - перші подробиці

В Росії зіткнулися винищувачі-бомбардувальники - перші подробиці
Джерело:  online.ua

В Росії під час польотів над Татарською протокою в Хабаровському краї зіткнулися в повітрі два винищувачі-бомбардувальники Су-34. Цю інформацію підтвердили силові структури регіону, передає ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.

"За попередніми даними, аварія сталася над Татарським протокою. Недалеко від селища Нельма Радянсько-Гаванського району зникли з радарів два Су-34, імовірно вони зіткнулися в повітрі", - сказало джерело видання.

Вказано, що на даний момент проводиться пошукова операція і встановлюється доля екіпажів.

Джерела видання стверджують, що екіпаж одного літака катапультувався. Трохи пізніше стало відомо, що у морі знайшли живим одного з льотчиків.

"18 січня о 08:07 по Москві при виконанні планового навчально-тренувального польоту над акваторією Японського моря в 35 км від берега під час відпрацювання маневрування відбулося торкання в повітрі двох літаків Су-34 далекосхідного об'єднання ВПС і ППО", - зазначають в Міноборони РФ.

До слова, нещодавно недалеко від узбережжя Аляски винищувачі ВПС США F-22 здійснили перехоплення і супровід двох російських стратегічних бомбардувальників Ту-95 . Вони переміщалися в супроводі російських винищувачів Су-35. F-22 супроводжували російські літаки доти, поки вони не залишили розпізнавальну зону ППО. Варто зазначити, що літаки РФ не порушили кордону США і Канади. А в серпні винищувачі Великої Британії, дислоковані в Румунії, перехопили над Чорним морем шість російських бомбардувальників.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в рамках участі у місії повітряної поліції НАТО  винищувачі Німеччини перехопили два російських бомбардувальники над Балтійським морем.

Категорія
Технології
Дата публікації

Україна почала серійно виготовляти оптоволокно для FPV-дронів — чому це важливо

оптоволокно
Джерело:  Defense Express

В Україні показали першу серійну котушку українського виробництва на 30 км для оптоволоконних FPV-дронів, серійне виготовлення якої вже розпочалося.

Головні тези:

  • В Україні стартувало серійне виробництво оптоволокна для FPV-дронів, що дозволить збільшити дальність польоту українських безпілотників.
  • Компанія 3DTech представила першу серійну котушку на 30 км для оптоволоконних дронів, що вже пройшла внутрішні випробування та готується до використання в Збройних Силах.
  • Оптоволоконні FPV-дрони отримали кодифікацію, а нові котушки забезпечать значне збільшення дальності польоту, що є критичним в умовах сучасних воєнних конфліктів.

В Україні виготовляють оптоволокно для бойових дронів

Українська компанія 3DTech, що спеціалізується на виготовленні FPV-дронів різних типів, повідомила, що їх нові котушки на 25 та 30 км успішно пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються.

А на початок травня заплановані випробування для кодифікації виробу та подальшого допуску до використання у Збройних Силах.

У компанії кажуть, що це перша серійна котушка на 30 кілометрів в Україні. Також гендиректор 3DTech Олексій Жулінський зазначив, що виробництво та намотка всіх котушок компанії повністю локалізована в Україні, закуповується лише сировина.

Дрони на оптоволокні

Наразі оптоволоконні дрони в Україні активно набувають популярності, але більшість серійних зразків мають дальність не більше 20 км, а реалії війни вимагають значно більші дальності. Тому нові котушки, над якими останні місяці працювали інженери 3DTech покликані виправити таке становище.

Крім цього, у 3DTech повідомили, що всі п’ять варіантів оптоволоконних FPV-дронів "Хижак REBOFF" (із дальністю 10-20 км на рамах 10-13 дюймів) ще у січні цього року успішно пройшли випробування з метою їх кодифікації. І ось нещодавно ці безпілотники нарешті отримали власні коди.

Також коли мова заходить за далекобійні оптоволоконні FPV-дрони, то згадуються безпілотники від "Птахів Мадяра" один з яких має дальність 41 км, але, вочевидь, на імпортних котушках. До того ж передбачається, що темпи їх виробництва становитимуть 1000 одиниць на місяць.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?