В Україні оцінили вимоги Польщі щодо відновлення експорту зерна
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні оцінили вимоги Польщі щодо відновлення експорту зерна

українське зерно
Джерело:  online.ua

Україна продовжує шукати шляхи політичного та дипломатичного вирішення питання поновлення експорту зерна територією Польщі та інших країн-сусідів з ЄС. 

Що відомо про позицію України стосовно вимог Польщі щодо відновлення експорту зерна

За словами заступника міністра економіки Тараса Качки, Київ продовжує шукати політичне рішення для врегулювання питання експорту зерна через територію Польщі.

Насправді є велика робота по пошуку рішення. Очевидно, що скарга в СОТ втратить свій сенс після того як польська влада скасує свою національну заборону. Вони це чудово розуміють

За його словами, зараз кожна цитата з українського боку сприймається в контексті виборів у Польщі, які відбудуться через тиждень.

Строк на проведення консультацій в рамках СОТ за цей час не завершиться. Тому очевидно, що після 15 жовтня в нас буде можливість для нормальної міжурядової дискусії. Ми всі пропозиції по врегулюванню цього питання польській стороні передали. І ми скоріше очікуємо реакції на той механізм верифікації моніторингу, який запровадила українська сторона ніж дискусії стосовно скарги в СОТ. Ми завжди вважали, що скарга в СОТ - це останній інструмент у разі, якщо нам не вдасться знайти якогось порозуміння. Ми не хочемо розганяти цей конфлікт. Навпаки ми хочемо нормального врегулювання, транзит через Польщу і поступове відкриття цих ринків

Що відомо про зерновий конфлікт між Україною та Польщею

Європейська комісія 15 вересня скасувала обмеження на ввезення зерна з України до Польщі Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини. Проте Польща всупереч рішенню Єврокомісії продовжила заборону на імпорт української агропродукції.

Після цього, 18 вересня, Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини через їхню відмову зняти заборону на українську сільськогосподарську продукцію.

6 жовтня стало відомо, що Польща вважає недостатнім рішення України про призупинення позову до Світової організації торгівлі.

Тоді ж речник польського уряду Пьотр Мюллер зазначив, що польська сторона не планує скасовувати зернове ембарго.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?