Показник мінімальної заробітної плати у 2022 році планують збільшити до 7665 гривень на місяць - відповідні дані містяться в бюджетній декларації на наступні три роки, яку ухвалили у Верховній Раді.
Джерело: 24 канал
За словами міністра фінансів Сергія Марченка, наповнити державний бюджет для всіх затверджених планів допоможуть певні ініціативи, які також вже запропоновані відомством.
“У бюджетній декларації є розділи, які передбачають деякі механізми поліпшення податкового законодавства. Які дали б можливість забезпечити збільшення доходів до бюджету. Приблизно на 50 млрд грн на рік”, - наголосив міністр.
Марченко пояснив, певні зміни в оподаткуванні у разі ухвалення на рівні парламенту, торкатимуться малого, середнього та великого бізнесу. Перш за все ініціативи Мінфіну покликані на закриття прогалин у податковому законодавстві, які зумовлюють існування схем з ухилення від оподаткування.
Декларація Ради
Передбачається, що після збільшення мінімальної зарплати в Україні до вказаного значення зросте Єдиний соціальний внесок для ФОП. Він становитиме до 1686,3 гривні на місяць чи 5058,9 гривні на квартал.
У документі закладено покрокове зростання ВВП до 5% вже до 2025 року. Показники інфляції, як очікує Мінфін - розробник матеріалів, знизиться за цей період до одного відсотка. Курси долара США за три наступні роки не перевищуватиме 29,2 гривні.
Мінімалка станом на 1 липня сягає в Україні вже 6 тисяч гривень. Наступне підвищення планується вже у грудні - до 6,5 тисячі. Ці показники зумовлюють ЄСВ у розмірі 1320 гривень.
Водночас зростатимуть допомога через безробіття, соціальні виплати й розміри штрафів, на формування яких прямо впливає показник мінімальної заробітної плати.
Підвищення мінімалки торік усіляко підтримував президент Володимир Зеленський. Рішення ухвалили на тлі кризи, спричиненої коронавірусною пандемією.
Читайте також:
Міненерго анонсувало підвищення тарифів на електроенергію з 1 серпня;
Країни ОПЕК+ уклали важливу нафтову угоду після довгих суперечок;
НБУ змінив правила покупки валюти в Україні.