В Україні почнуть виготовляти вакцину CoronaVac
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні почнуть виготовляти вакцину CoronaVac

В Україні почнуть виготовляти вакцину CoronaVac
Джерело:  online.ua

Виробництво планують почати у першому-другому кварталі 2022 року в Харкові.

Джерело: Суспільне

Плани з виготовлення вакцини CoronaVac

Директор департаменту з розвитку групи "Лекхім" Михайло Ренський розповів, що вже 3 січня вони отримають попередньо наповнені шприци.

Потім проведуть випробування та монтаж необхідного обладнання. Але виробництво не розпочнуть поки Держлікслужба України не ліцензує дільницю виробництва. Наступним кроком буде повноцінне виробництво та розлив вакцини CoronaVac.

Готуватися до місцевого виробництва вакцини почали в минулому році.

Проєктування почалось у березні торік: були проведені монтажні і будівельні роботи, закуплено обладнання. Очікуємо інспекцію, ліцензування, потім необхідні будуть процедури, щоб отримати відповідні дозволи, і тоді вакцина піде у виробництво. Думаю, перший — другий квартал 2022-го року зможемо вийти на фінішну пряму, – повідомив Ренський.

Враховуючи потужність виробництва, підприємство може виробляти близько 10 млн доз на рік, проєктна потужність становить 24 млн доз.

Про закуповування вакцини Міністерством охорони здоров’я України поки не йдеться. Проте компанія очікує, що це відбудеться.

Ренський розповів, що в Україні є власні напрацювання вакцини від COVID-19, проте вони далеко неготові. Вони ще не пройшли клінічні випробування.

Це спонукало українське виробництво локалізувати вже готову вакцину: вона вироблятиметься в Китаї та у великих об’ємах постачатиметься в Україну для подальшого розливу.

Вакцини будуть надходити у спецбоксах з дотриманням холодового режиму від 2 до 8 градусів.

Об’єм попередньо наповнених шприців — це доза 0.5 мілілітрів. Для споживача і медперсоналу зручно: шприц попередньо наповнений, знімається лише упаковка, ковпачок , проводиться вакцинація і все, – каже Михайло Ренський.

Фото - Flickr.com

Вакцинація в Україні

Нагадаємо, що нещодавно міністр МОЗ Віктор Ляшко пояснив різницю між бустерною та додатковою дозою.

Бустерна доза — це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується. Додаткова доза — це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту, — підкреслив Ляшко.

Зараз в Україні вакциновано 28 052 325 людей. З них першу дозу отримали14 605 033 громадян.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Що робити, якщо ви опинилися під завалом разом із дитиною — алгоритм дій

Київ
Джерело:  online.ua

Дитяча сімейна психологиня Світлана Ройз поділилася пам’яткою від UNICEF та ДСНС про те, як діяти, якщо ви опинилися під завалами разом із дитиною. 

Головні тези:

  • Психологічна підготовка до рятувальних дій у разі потрапляння під завали разом із дитиною є важливою.
  • Корисні поради від UNICEF та ДСНС допоможуть вам діяти ефективно і безпечно.
  • Алгоритм дій містить виклик на допомогу, телефонування на службу порятунку, уникання зайвих рухів та чекання на рятувальників.

Алгоритм дій, якщо ви опинилися під завалом разом із дитиною

24 квітня Росія вкотре завдала масованого удару по Україні. Внаслідок атаки значних ушкоджень зазнав Київ, досі під завалами можуть знаходитися люди.

Психологиня Світлана Ройз нагадала інформацію про те, як поводитися у подібній ситуації.

Я подумала, що сьогодні, на жаль, варто повторити цю страшну важливу інформацію. І важливо дітям розповісти про "хвилини тиші", які влаштовують при пошуках. Нехай нікому ніколи не знадобиться. Інформація підготовлена UNICEF Ukraine та ДСНС.

Світлана Ройз

Світлана Ройз

Психологиня

Головне — звертатися за допомогою різними способами, намагатися не ворушитися, глибоко дихати, заспокоювати дитину та себе і пам’ятати, що рятувальники вже працюють.

Алгоритм
Поради від UNICEF Ukraine та ДСНС

Алгоритм дій при знаходженні під завалами:

  1. Кликати на допомогу: перш за все, спробуйте привернути увагу криком, свистом або стуканням по трубах чи батареях.

  2. Зателефонувати 101: якщо є можливість, обов’язково зателефонуйте на службу порятунку.

  3. Не ворушитися: уникайте зайвих рухів, щоб не погіршити ситуацію.

  4. Чекати на рятувальників: рятувальники одразу починають роботу на місці, оголошуючи «хвилину тиші». У цей час необхідно голосно кликати на допомогу.

  5. Уникати використання вогню: Не користуйтеся запальничками чи сірниками, щоб не спричинити вибух.

  6. Уникнення переохолодження: розітріть кінцівки та вкрийтеся чимось теплим.

  7. Обережне звільнення: якщо вас завалило невеликими предметами, обережно звільніть простір навколо себе, уникаючи зачіпання того, на чому тримається завал.

  8. Накладання пов’язки: при пораненнях використовуйте доступну тканину для зупинки кровотечі.

Поради від UNICEF Ukraine та ДСНС

Додаткові поради щодо дитини:

  1. Перевірка стану дитини: якщо дитина під завалом, покличте її, щоб зрозуміти, чи вона притомна, і запитайте про її стан.

  2. Гідратація без води: за відсутності води попросіть дитину затримувати слину в роті та ковтати її.

  3. Психологічна підтримка: обійміть дитину, тримайте її за руку, робіть глибокі вдихи та видихи разом із нею. Розповідайте історії та згадуйте радісні моменти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?