У Верховну Раду внесуть законопроєкт щодо посилення відповідальності за підробку свідоцтв про вакцинацію. У перелік документів, підробка яких спричинить за собою посилену відповідальність, входять також довідки про протипоказання до щеплення.
Джерело: Міністерство охорони здоров'я.
Відомство працює над виявленням випадків підробки спільно з працівниками Служби безпеки, всі випадки ретельно документуються і фіксуються.
Зі збільшенням кількості інфікованих COVID-19 все частіше з'являються повідомлення про придбання підробок документів. Це - злочин і він карається законом. Люди, які тим чи іншим чином отримали підроблені документи становлять загрозу для здоров'я та життя інших.
"Якщо людину з підробленим свідоцтвом депортували з-за кордону, це прикро, але не смертельно. А ось якщо така людина, користуючись довідкою, заразила коронавирусною хворобою стареньку або старого, вагітну жінку або онкохворого, наслідки її дій можуть бути вкрай важкі", - відзначають в міністерстві.
Громадян просять повідомляти в поліцію про випадки продажу підроблених документів про вакцинацію.
"МОЗ звертається до всіх громадян: якщо вам відомі випадки продажу підробних документів про вакцинацію, повідомляйте про них в поліцію. Власна безпека та безпека людей навколо — це відповідальність кожного з нас. А вакцинація — найефективніший спосіб захиститися від важкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті від неї" - зазначається у повідомленні.
COVID-сертифікати у сервісі “Дія”
У Міністерстві цифрової трансформації анонсували розробку одразу двох варіантів COVID-сертифікатів у сервісі державних послуг “Дія” — у координації з Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоров’я.
За офіційними даними, йдеться про цифрові аналоги “жовтого” та “зеленого” внутрішніх сертифікатів. Наразі на рівні уряду вже ухвалено зміни до постанови № 1236, вони набудуть чинності вже 20 вересня.
Рішення допоможе зберегти активності в економіці після переходу всієї України у “жовтий” рівень протиепідемічних обмежень. Зокрема не будуть введені обмеження на масових заходах, якщо 80% дорослих учасників і відвідувачів разом з організаторами мають один з сертифікатів.. Це стосується робітників кінотеатрів, музеїв, спортзалів, басейнів.
Кількість хворих збільшується
Згідно зі проаналізованими за першу половину цього місяця даними, кількість хворих на коронавірус в Україні прискорила зростання. Загальна кількість хворих сягнула 2 325 796 осіб. Померли в результаті хвороби 54 550 українців.
Читайте також: