Вчені з Японії досліджують виробництво палива з води та світла
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені з Японії досліджують виробництво палива з води та світла

Водневий паливний бак
Джерело:  Live Science

Японські науковці вдосконалили технологію отримання водневого палива з води та світла, яка наразі є однією з найперспективніших. 

Головні тези:

  • Японські науковці розробили ефективний фотокаталітичний реактор для отримання водневого палива з води та світла.
  • Технологія розщеплення води на водень та кисень під впливом сонячного світла є перспективною у галузі виробництва відновлювального палива.
  • Є проблеми з ефективністю технології, але дослідження в цьому напрямку продовжуються для комерційного використання.
  • Американські вчені також розробили новий метод перетворення вуглекислого газу на електробіодизель, що є ефективнішим за традиційний біодизель.
  • Дослідження в галузі виробництва палива з води та світла і електробіодизеля показують перспективи використання відновлювальних джерел енергії.

Що відомо про технологію виробництва палива з води та світла

Зазначається, що для перевірки власної технології японські дослідники розробили фотокаталітичний реактор площею близько 100 кв метрів, у якому молекули води розщеплюються на атоми водню та кисню.

Це дозволяє отримувати водень, який може використовуватись у якості відновлювального палива.

Розщеплення води під впливом сонячного світла за допомогою фотокаталізаторів є ідеальною технологією для перетворення та зберігання сонячної енергії в хімічну, і останні розробки в області фотокаталітичних матеріалів і систем вселяють надії на її реалізацію. Однак залишається багато проблем, — зазначає старший автор дослідження професор хімії в Університеті Шіншу Кадзунарі Домен.

Японські науковці вдосконалюють технологію виробництва палива з води та світла
Станція з виробництва водневого палива з води та світла

Зокрема, більшість розроблених одноступінчастих каталізаторів, що розкладають воду на кисень протягом одного етапу, є дуже низькоефективними.

У той же час японські розробники намагаються створити двоетапний каталізатор, де один крок відокремлює кисень, а наступний — видаляє водень.

Однак ефективність реакції все ще залишається занадто низькою для комерційного використання: 1% при штучному світлі і менше 5% при природному сонячному світлі.

Що відомо про інші перспективні способи виробництва палива

Американські дослідники розробили революційний метод перетворення вуглекислого газу на електробіодизель з відсутністю шкідливих викидів.

Науковець з з факультету енергетики, екології та хімічної інженерії Вашингтонського університету Джошуа Юань спільно з професоркою MizzouForward з хімічної та біомедичної інженерії в Університеті Міссурі Сьюзі Дай розробили метод з використанням електрокаталізу, який дозволяє перетворювати вуглекислий газ на біодизель.

Новий метод дозволив електробіодизелю досягти ефективності перетворення вуглекислого газу в ліпіди в 4,5% від сонячної енергії до молекули, що значно ефективніше за біодизель.

Як пояснює Джошуа Юань, фотосинтез у рослин зазвичай становить менше ніж 1%, де менше ніж 1% енергії сонячного світла перетворюється на біомасу шляхом перетворення CO2 у різні молекули для росту рослин.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?