За результатами нового дослідження науковців з Університету Нового Південного Уельсу у Сіднеї, на території Європи у найближчі 30 років відбудеться серйозне зниження температури через сповільнення теплої течії Гольфстрім в Атлантичному океані.
Джерело: ScienceDaily
Що відомо про значне похолодання в Європі
В дослідженні зазначається, що теплий клімат на території Європи забезпечується теплою течією Гольфстрім в Атлантичному океані. Але через глобальні зміни клімату ця течія може зникнути у найближчі кілька десятків років.
Ці течії, за словами вчених, більшою мірою існують під тиском холодних і щільних мас солоної води в районі Антарктиди. Через прискоренне глобальним потеплінням танення льодовиків у морську та океанічну воду потрапляє величезна кількість прісної води. Вода при цьому втрачає не тільки солоність, а також щільність.
Це призводить до ослаблення океанічних течій.
За висновками науковців, подальші викиди вуглецю в атмосферу можуть призвести до значного падіння температур.
Якщо глобальні викиди вуглецю триватимуть, то рух океанічних течій сповільниться більш ніж на 40% протягом наступних 30 років, що може призвести до колапсу, - зазначає один з авторів дослідження Метью Інгленд.
В ООН попередили людство щодо водної кризи
У доповіді ООН, підготовленій до конференції з водних ресурсів у Нью-Йорку, зазначається, що на людство очікує глобальна водна криза через різке збільшення споживання води і посуху у багатьох регіонах Землі, спричинену кліматичними змінами та нераціональним використанням водних ресурсів.
Науковці підрахували, що протягом останніх чотирьох десятиліть рівень споживання води щороку зростає на 1%.
За прогнозами експертів, вже до 2050 року із проблемами гострого дефіциту води зіткнуться близько 2,4 мільярда чоловік.
При цьому вже до середини цього століття потреби великих міст у воді зростуть на 80%.
Наразі 70% світового споживання води припадає на сільске господарство.
На думку експертів, водна криза за грожує країнам Близького Сходу, регіонам Сахари, Але дефіцит води почнеться також в тих регіонах, які сьогодні таких проблем не мають – Центральна Африка, Східна Азія і Південна Америка.
Читайте також:
Науковці повідомили про шалене зростання температури за останні 7 років;
Вчені пояснили, до чого призведе глобальне потепління.
Байден вирішив повернути США до ВООЗ та Паризької угоди з клімату