Вчені навчилися відновлювати серце після інфаркту
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені навчилися відновлювати серце після інфаркту

Вчені навчилися відновлювати серце після інфаркту
Джерело:  online.ua

Дослідники розробили новий метод відновлення серцевого м'яза мишей після інфаркту. Вони використовували РНК, щоб активувати гени, відповідальні за видалення рубцевої тканини та регенерацію серцевого м'яза. Внаслідок експерименту серця мишей повністю відновили свою функцію.

Джерело: Journal of Biological Chemistry

Пошкодження серця

Серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смерті у всьому світі. Інфаркт міокарда призводить до пошкодження серцевого м'яза, який не може відновитися повною мірою, тому пацієнти часто стикаються з обмеженням фізичної активності та погіршенням якості життя.

Тому дослідження, створені задля відновлення функції серцевого м'яза після інфаркту, мають значення для медицини.

Якщо стається серцевий напад або будь-яке пошкодження, немає можливості замінити серцевий м’яз, який відмирає. Отже, те, що робить серце, щоб зупинити себе від вибуху, це активує фібробласти, щоб утворити шрам, – сказав Конрад Ходжкінсон, автор дослідження.

Як і рубці на шкірі, утворені внаслідок травми або хірургічного втручання, рубцева тканина в серці, що виникає після інфаркту, є жорсткою та негнучкою, що може перешкоджати нормальному функціонуванню органу.

Новий спосіб лікування інфаркту

Команда вчених під керівництвом Ходжкінсона прагнула знайти ефективний спосіб перетворення рубцевої тканини у функціонуючий серцевий м'яз, щоб вирішити проблему, що виникає після серцевого нападу.

Вони мали намір використовувати клітинне перепрограмування для перетворення фібробластів, клітин, які формують сполучну тканину, на клітини серцевого м'яза.

Проте вчені виявили, що дорослі фібробласти не дуже добре піддаються інструкціям, що доставляються у формі РНК, і не піддаються перепрограмуванню.

Вчені виявили, що білковий датчик кисню Epas1 запобігає перепрограмуванню дорослих фібробластів. Дослідники змогли використовувати регенеративну здатність молодих клітин, блокуючи Epas1 у дорослих фібробластах. Це дозволило відновити серця у дорослих та літніх особин мишей. Їхні серця почали працювати настільки ж добре, як до інфаркту.

Вчені вважають, що клітинне перепрограмування в поєднанні зі зворотним клітинним старінням має безмежне застосування в майбутньому, включаючи відновлення втрати нейронів у мозку пацієнтів з деменцією та усунення рубців на шкірі у пацієнтів з псоріазом без інвазивних хірургічних втручань.

Читати також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?