Науковці із Техаського університету в результаті масштабного дослідження дійшли висновку, що навіть звичайні телефонні розмови можуть допомогти людям почуватись значно щасливішими та врятувати від самотності. За їхніми словами, вистачить і 10 хвилин, головне – регулярність.
Джерело: JAMA Network
Вчені пояснили, що може врятувати людей від самотності
Дослідники звертають увагу на те, що ми доволі часто недооцінюємо важливість міжособистісних зв'язків, ігноруючи той факт, що контакти з іншими можуть творити справжні дива.
Так, нещодавно вчені з'ясували, що прості балачки по телефону суттєво зменшують відчуття самотності та тривоги.
Як відбувалося дослідження
Волонтери, як це було вказано в інструктажі, повинні були цілий місяць обдзвонювати 240 учасників цього дослідження.
"У перший тиждень волонтери дзвонили їм 5 разів, щодня, і розмова тривала трохи більше 10 хвилин. У всі наступні тижні вони зв'язувались з учасниками вже рідше, 2 – 5 разів, і розмовляли рівно 10 хвилини. Вони говорили на різноманітні теми, про ситуації у життя, побут, дехто навіть запитував, як справи у самих волонтерів. Кожного тижня учасники мали проходити контроль, щоб виміряти рівень тривоги, самотності та депресивного стану", - йдеться в повідомленні.
Після завршення дослідження вчені дійшли висновку, що загалом рівень самотності знизився аж на 20%.
За словами авторки дослідження Маніндер Калон, її команда поки не зрозуміла, як саме можна використовувати ці результати, однак визнає той факт, що короткі розмови по телефону дуже позитивно впливають на стан людей – і це неймовірно.
Окрім того, наголошується, що після такого місячного експерименту рівень тривоги учасників дослідження знизився більше ніж на 30%, а депресії – майже на 24%. Це також приголомшило вчених.
"Ці цифри були ще більш вражаючими, ніж зниження рівня самотності, тому що ми не очікували такого результату", - зізналася науковиця.
Читайте також:
Ні для кого не секрет, що чимало людей слухають музику перед сном для того, щоб розслабитися. Однак нещодавно науковці дійшли висновку, що ця звичка може навпаки зашкодити.
Науковці нарешті озвучили простий і дуже ефективний спосіб допомогти дітям добре висипатися.
В Індії 2-річна дівчинка врятувала життя своєї матері — вражаюча історія.