Іноземні вчені б'ють на сполох — вони переконані, якщо темпи глобального потепління не сповільняться, то білі ведмеді незабаром просто вимруть.
Джерело: Livescience
Науковці прогнозують зникнення білих ведмедів
За словами науковців, починаючи з моменту перших супутникових спостережень у 1979 році, арктичний лід невпинно зменшується.
"Щороку він проходить цикл танення навесні й нового намерзання восени та взимку, однак з кожним разом його максимальні межі й товщина стають все меншими. Причина тому – вуглекислий газ та інші парникові гази, що дедалі більше сприяють нагріванню атмосфери", - пише видання.
Вчені звертають увагу на те, що останнім крижаним районом наразі залишається регіон, який містить найстаріший і найтовстіший (до 4 метрів) лід Арктики. Що важливо розуміти, він займає площу понад 1 млн квадратних кілометрів від західного узбережжя Канадського Арктичного архіпелагу до північного узбережжя Гренландії та є домівкою для великої кількості тварин.
Як стверджують експерти, найоптимістичніший сценарій зміни клімату передбачає різке зменшення товщини льоду до 2050 року і повне його зникнення до 2100 при найгіршому. Вчені попереджають, якщо лід перестане зберігатися цілий рік, це призведе до краху цілих екосистем.
"Відсутність крижаного покриву матиме згубні наслідки для флори й фауни. Фотосинтезуючі водорості, крихітні ракоподібні, риби, тюлені, нарвали, гренландські кити, нерпи та інші живі організми цього регіону або вимруть, або будуть змушені пристосовуватися до життя в інших регіонах планети. Тварини, що мешкають на крижаному покриві й полюють на рибу у глибоких водах, почнуть голодувати. У результаті це призведе спочатку до різкого зниження популяції, а пізніше й узагалі до їх зникнення", - йдеться в повідомленні.
Не важко здогадатися, що насамперед йдеться про білих ведмедів. За словами вчених, одним з варіантів їхнього виживання залишається схрещування з ведмедями гризлі.
Читайте також:
В Європі температура повітря піднялася до майже 50 градусів.
ООН попередила про стрімке погіршення ситуації з кліматом.
Міндовкілля застерігло про загрозу опустелювання й погодних катаклізмів в Україні.