Команда китайських вчених провела дослідження з приводу ефективності антикоронавірусних вакцин Pfizer та Coronavac, аби з’ясувати реальну різницю між ними.
Джерело: Lancet
Відзначається, що підсумки дослідження вказують на надання Pfizer у 10 разів більше антитіл у порівнянні з Coronavac, однак цей рівень вже не гарантує кращий рівень захисту.
Перш за все вчені проінформували про виявлені відмінності в ефективності вакцини, однак нагадали - будь-який захист краще за його повну відсутність.
Дослідження проходило із залученням зразків крові 1422 медиків. Аналіз продемонстрував ефективність Pfizer на рівні 95%, а Coronavac у 50,7%.
Науковці своєю працею вказали на необхідність “альтернативних стратегій”, зокрема так званої ревакцинації. Це дозволить збільшити концентрацію антитіл в організмах осіб, які щепилися Coronavac.
“Наявність антитіл є ознакою перенесеної інфекції або того, що вакцина захищає людину, але кількість білків, що виробляються організмом для ідентифікації та нейтралізації коронавірусу, безпосередньо не корелює з рівнем імунітету”, - говориться у матеріалах.
Автори дослідження резюмували, що високі показники антитіл перш за все вказують на потужній і довготривалий захист у короткостроковій перспективі. Наразі чітко не перевірено, як ці показники корелюють із захистом, оскільки існує клітинний імунітет людини.
Вакцинація в Україні
Процес масової імунізації розпочався у країні з 24 лютого. Наразі станом на липень для громадян доступні такі препарати:
AstraZeneca (Covishield);
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech;
Саме Coronavac стала найбільш масовою для застосування вакциною, щеплення якою проводять у центрах вакцинації у різних містах, зокрема й у Києві.
Читайте також:
МОЗ відреагувало на скандал з вакцинами Pfizer у Харкові;
Мерія уточнила, кого в Києві вакцинуватимуть препаратом від Pfizer;
Китай викрив брехню Москви про російську вакцину.