Комета Бернардінеллі-Бернштейна має діаметр 150 кілометрів і вперше помічена ще в 2014 році. Однак, лише у вересні 2021 року дослідникам вдалось підтвердити її існування, вирахувати орбіту та дізнатись про деякі основні параметри небесного тіла.
Джерело: National geographic.
Так, група астрономів на чолі з першовідкривачами комети Педро Бернардінеллі (Pedro Bernardinelli) і Гері Бернстайном (Gary Bernstein) з Пенсільванського університету опублікували результати багаторічного дослідження, в якому виклали результати ретельного аналізу даних спостережень, проведених за допомогою DES (Dark Energy Survey) і PanSTARRS1, а також дані з телескопів VISTA, CFHT і Gaia.
Ці дослідження проводились з жовтня 2014 по червень 2021 року.
Саме 20 жовтня 2014 року, телескоп у чилійській пустелі Атакама зафіксував перші натяки на існування гігантської комети.
Ще сім років пішло на перевірку отриманих даних і підтвердження гіпотези астрономів.
І ось, всі узагальнені результати, які підтверджуюють відкриття, нарешті опубліковані в The Astrophysical Journal Letters.
Комета має колосальні, просто таки гігантські розміри - 93 милі, що в метричній системі складає понад 150 кілометрів. Таких величезних комет людство, за останні століття, схоже ще не зустрічало.
До прикладу, комета 67P/Чурюмова-Герасименко, навколо якої здійснював орбітальні маневри космічний апарат Європейського космічного агентства Розетта, мала діаметр всього-на всього трохи більше 4 кілометрів.
Кожен зможе побачити гігантську комету за допомогою телескопа
Найближче комета Бернардінеллі-Бернштейна підлетить до Землі 21 січня 2031 року. Саме в цей день, за розрахунками, небесне тіло майже досягне орбіти Сатурна і деякий час буде знаходитись в найближчій до Сонця точці.
Увесь цей час вона ставатиме яскравішою, і через десять років, цілком можливо, ми зможемо спостерігати за неймовірно яскравим видовищем на задньому дворі своїх будинків в невеличкі телескопи.
Після чого траєкторія руху знов відправить комету до хмари Оорта, звідки вона і з’явилась раніше.
За підрахунками астрономів такий цикл обертання для комети Бернардінеллі-Бернштейна складає мільйони років і людству поки що відомі лише три таких об’єкти.
Унікальність цього випадку полягає ще й в тому, що її було знайдено і класифіковано на відстані понад 4 з половиною мільярди кілометрів, що є рекордом для комет. І це дозволяє організувати набагато більш якісний процес дослідження задовго до того, як вона вийде на найближчу відстань. Процес досліджень, який триватиме аж до 2040 року.
«Наскільки це круто? Ми можемо спостерігати за цим на півдорозі її руху по Сонячній системі… і ми можемо зробити надзвичайно якісні висновки щодо її складу», - каже співавтор дослідження Бен Монте, учений-астроном з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї, Австралія.
Можливо, вченим навіть вдасться переконати уряди космічних держав відправити дослідницьку місію до комети Бернардінеллі-Бернштейна.
Читайте також:
Науковці з'ясували, як на Марсі сформувався ландшафт з річками.
Супутник дистанційного зондування NASA відправився у космос.
На Місяці помітили дивну величезну споруду.