Ні для кого не секрет, що Місяць – це єдиний природний супутник нашої планети. Досі існували лише одна головна теорія про його походження, однак нещодавно вчені заявили про її "апдейт".
Джерело: The Planetary Science Journal
Головна теорія формування Місяця
За словами науковців, Місяць утворився після того, як мільярди років тому гіпотетична планета Тейя врізалася у Землю. В результаті зіткнення Тейя, ймовірно, злилася із протоземлею. Після цього у навколишній простір було викинуто велетенську кількість речовини, яка під дією гравітації зібралася до купи, сформувавши Місяць.
Що відомо про нову теорію формування Місяця
Після завершення нового дослідження вчені дійшли висновку, що зіткнення відбулося на відносно невеликій швидкості. Цю теорію багато разів вдалося підтвердити завдяки комп'ютерному моделюванню. Окрім того стало відомо, що Місяць повинен був утворитися переважно з уламків саме Тейї, а не Землі.
"Та це суперечить дослідженням місячного реголіту, який вдалося роздобути американським астронавтам у рамках програми "Аполлон", радянським автоматичним міжпланетним станціям за програмою "Луна" та китайській АМС Chang'e 5. Дослідження місячного ґрунту показують, що ізотопна хімія Місяця та Землі майже однакова. Тобто, Місяць утворився з уламків Землі, а не гіпотетичної Тейї", - пише видання.
Згідно з новою теорією, мільярди років тому гіпотетична планета Тейя все-таки врізалася у Землю. Однак вона не була поглинута нашою планетою, а зразу ж відскочила у простір, втративши значну частину енергії. Приблизно через мільйон років планета повернулася, щоб знову зіткнутися із Землею. Та цього разу відносні швидкості були значно меншими, ніж під час першої "зустрічі".
Після цих двох зіткнень матеріал Тейї та Землі змішався, сформувавши Місяць. Сама гіпотетична планета була поглинута Землею.
Читайте також: