Іноземні вчені дійшли висновку, що фізичні навантаження одразу після вакцинації можуть стати додатковим імпульсом для імунітету, щоб виробити більшу кількість антитіл.
Джерело: Science Daily
Науковці розповіли про спосіб збільшення кількості антитіл після вакцинації
Після завршення масштабного дослідження американські вчені помітили, що люди, які каталися на велотренажері або ходили швидко впродовж 90 хвилин після щеплення, виробляли більше антитіл у наступні чотири тижні, ніж інші учасники експеременту, які сиділи або лежали після імунізації.
Ба більше, вказано, що ідентичні результати були отримані й після того, коли дослідники влаштували експеримент із мишами та біговими доріжками, а також – коли порівнювали вакцинацію проти грипу та коронавірусу у людей.
За словами одного із авторів дослідження Маріана Кохута, попередні результати його команди вказують на те, що певна кількість часу фізичної активності може посилити реакцію організму на антитіла до вакцини Pfizer-BioNtech COVID-19 та двох вакцин проти грипу.
Вчені переконані, що їній спосіб збільшення кількості антитіл може стати корисним людям із різним рівнем фізичної підготовки.
Так, майже половина учасників експерименту мали надмірну вагу чи ожиріння. Протягом 90 хвилин вправ вони зосередилися на підтримці темпу, який підтримував частоту серцевих скорочень у районі 120 – 140 ударів на хвилину. Дослідники також перевірили, чи можуть учасники отримати такий самий викид антитіл лише за 45 хвилин вправ. Та виявили, що коротке тренування не підвищувало рівень антитіл учасників, - йдеться в повідомленні.
За словами американських вчених, фізичні навантаження збільшують потік крові та лімфи, а це сприяє циркуляції імунних клітин. В процесі переміщення тілом клітини активніше виявляють щось чужорідне.
Читайте також:
Вчені виявили п’ять нових симптомів штаму Омікрон
Кабмін затвердив додаткові виплати за бустерну вакцинацію від COVID-19
У США випробовують універсальну вакцину від COVID-19