Японські вчені з Кіотського університету дійшли доволі неочікуваного висновку. За їхніми словами, надмірна вага жінки до вагітності дуже сильно збільшує ризик розвитку ожиріння у її дитини в майбутньому, зокрема, в підлітковому віці. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на видання "Science Daily".
Зазначається, що експерти детально проаналізували дані про здоров'я 1581 пари мати-дитина і намагалися виявити взаємозв'язок між зайвою вагою матері до зачаття, вагою тіла новонародженого і тим, як згодом буде формуватися фігура дитини до 15 років.
Що цікаво, зв'язок між вагою дитини під час народження і його вагою в майбутньому встановити фахівці не змогли, проте вони визначили, що якщо жінка ще до вагітності була повною, то цей фактор збільшував ймовірність набору зайвої ваги її дитиною до підліткового віку у 2,4 разу.
"Окрім того, було виявлено, що якщо дитина вже в три роки має проблеми з вагою, ймовірність того, що вона страждатиме від ожиріння до 15 років у 4,2 рази вище, ніж у дітей з нормальним індексом маси тіла. Фахівці кажуть, що ожиріння в дитячому віці може підвищити ризик передчасної появи хронічних хвороб, таких як діабет і серцево-судинні захворювання, а також підвищує ризик смерті в зрілому віці", - сказано в повідомленні.
Вчені рекомендують міняти всій родині харчову поведінку, щоб дитина в майбутньому не страждала від ожиріння.
Нагадаємо, також вчені заявляють, що рівень гормону стресу у жінок, які народжують взимку і восени, вищий, ніж у тих, хто народжує в інші пори року. Тому ці діти більш схильні до психічних розладів.