31 серпня офіційно стало відомо, що естонський парламент з другої спроби обрав Алара Каріса на посаду президента країни.
Джерело: ERR
Алар Каріс став новим президентом Естонії
Варто звернути увагу на те, що за кандидатуру Алара Каріса віддали 72 голосів за 68 необхідних. Окрім того, зазначається, що вісім бюлетенів були незаповнені, жоден не визнали недійсним.
Що важливо розуміти, Алар Каріс від початку був єдиним кандидатом на посаду президента, висунутим коаліційними партіями - Партією реформ та Центристською партією.
"У першому раунді голосування (з трьох можливих), що відбувся 30 серпня, йому не вистачило п’ять голосів до 2/3 від загальної кількості. Коаліційні політсили разом мають лише 59 голосів",- йдеться в повідомленні.
Що відомо про нового президента Естонії Алара Каріса
63-річний Алар Каріс за освітою біолог (молекулярна генетика), раніше був державним контролером, ректором Університету природничих наук і Тартуського університету, останні 4 роки він очолює Національний музей Естонії.
Варто звернути увагу на те, що Каріс ніколи не був членом жодної політичної партії - експерти називають це його головною перевагою.
Що потрібно знати про колишню президентку Естонії Керсті Кальюлайд
Що важливо розуміти, в Естонії вибори президента відбуваються у парламенті. Кандидатом може бути тільки людина, яка згодна висуватися і має підтримку щонайменш 21 депутата. Саме цей незначний показник виявився непосильним для Керсті Кальюлайд.
"Колишня глава країни була критичною до другого уряду Юрі Ратаса (що діяв у квітні 2019 – січні 2021 року), до якого входили консерватори Isamaa, ліберальна Центристська партія та популістська ультраправа Консервативна народна партія. А відповідно, вона не могла розраховувати на голоси депутатів з цих трьох партій. Натомість соціал-демократи, які її одностайно підтримують, мають лише 10 місць у парламенті зі 101", - йдеться в повідомленні.
Саме тому Керсті Кальюлайд не мала шансів залишитися на посаді президентки Естонії.
Читайте також:
Президентка Естонії оцінила, коли Україна може інтегруватися в ЄС
Влада ЄС привітала Україну з 30-річчям незалежності українською мовою;
Голова Євроради назвав найважливішу мету співпраці Кримської платформи.