Американський лідер Джо Байден під час зустрічі з українським колегою Володимиром Зеленським у Вашингтоні повторив позицію, заявлену членами Альянсу в брюссельському комюніке червневого саміту НАТО. Про це розповів очільник МЗС Дмитро Кулеба. Він також додав, що про конкретні терміни щодо членства під час перемовин не йшлося.
Джерело: "РБК-Україна"
Байден обговорював із Зеленським вступ України в НАТО
"Президенти дійсно приділили значну увагу питанню членства України в НАТО. Американський лідер повторив позицію, заявлену членами Альянсу в брюссельському комюніке червневого саміту НАТО. Сполучені Штати підтримують євроатлантичні прагнення України. Однак про конкретні терміни мова не йшла", - наголосив український дипломат.
За його словами, команда Володимира Зеленського прекрасно усвідомлює роль Штатів в Альянсі, а тому плекає надію, що Білий дім допоможе прискорити євроантлантичну інтеграцію України.
"Наша держава досягла значного прогресу в необхідних реформах. Американська сторона позитивно відзначила схвалення нової стратегії оборонної промисловості, засвідчила готовність до поглиблення співпраці в рамках партнерства розширених можливостей та подальшого втілення трансформацій задля приведення ЗСУ до стандартів і принципів НАТО", - додав глава МЗС.
Варто звернути увагу на те, що ще в червні після саміту Альянсу в Брюсселі американський лідер заявив, що Україні необхідно вичистити корупцію і провести низку реформ на шляху до членства. За словами Байдена, вступ України в Альянс залежить від того, чи виконає вона критерії, та чи дадуть на її приєднання свою згоду всі члени НАТО.
Вступ України в НАТО
З критичною оцінкою з цього приводу нещодавно виступили у Берліні. Кандидати в канцлери Німеччини Армін Лашет і Олаф Шольц не бачать перспективи членства України в НАТО і ЄС найближчим часом. Вони вважають, що потрібно бути чесними і реалістичними в цьому питанні, не надавати Києву порожніх обіцянок.
Утім, така можливість залишається теоретичною — українській стороні необхідно надалі реформувати державу.
Читайте також:
У Німеччині чесно оцінили можливості членства України в ЄС і НАТО;
Зеленський звернувся до лідерів Німеччини з гострими питаннями про майбутнє України;
Путін зробив НАТО компромісну пропозицію.