Дослідники із Каліфорнійського університету дійшли висновку, що високий кров'яний тиск у віці 30 років може призвести до погіршення здоров'я мозку у 75 років, особливо у чоловіків.
Джерело: JAMA Network Open
Що відомо про результати нового дослідження гіпертонії
Іноземні науковці звертають увагу на те, що від гіпертонії страждають чимало людей у різних куточках світу. Не можна також не згадати про те, що ступінь схильності до цієї недуги залежить від статі і раси.
До прикладу, у Штатах високий тиск мають приблизно 50% чоловіків і 44% жінок, 56% темношкірих і лише 39% латиноамериканців.
З метою вивчення того, як високий артеріальний тиск у середньому віці впливає на здоров'я мозку в старості, американські вчені уважно вивчили та проаналізували дані 427 учасників різної статі та етнічної приналежності, які зібрали з 1964 до 1985 року.
Фото — unsplash.com
Це дало їм можливість оцінити їхній артеріальний тиск у віці 30 – 40 років, після чого тим самим людям у 2017 – 2022 роках провели МРТ мозку, щоб оцінити його здоров'я.
Високий тиск може стати причиною деменції
За словами науковців, у тих учасників, які в середньому віці страждали від гіпертонії, у старості починалося суттєве зменшення обсягу сірої речовини та підвищений ризик розвитку деменції.
Найчастіше з такою проблемою стикалися саме чоловіки.
Фактор ризику, який зазвичай пов'язують з серцево-судинними захворюваннями, має серйозний вплив на здоров'я мозку у людей похилого віку.
Що важливо розуміти, через розмір вибірки іноземним вченим не вдалося дослідити расові та етнічні відмінності.
Однак це дослідження нагадує кожному з нас про те, що здоров'я серця – це здоров'я мозку, і для комфортного старіння потрібно дбати про свій організм протягом усього життя.
Не можна також забувати, що гіпертонія ще не вирок, оскільки вона піддається лікуванню та профілактиці.
Читайте також:
Чому відмова від сніданку є шкідливою для здоров'я — пояснення вчених
Науковці оцінили вплив сну на тривалість життя людини
Вчені заявили про суттєве збільшення довжини пеніса протягом останніх років