Вийшов фільм іракського документаліста, кореспондента і кінокритика Джавада Башара, присвячений рятувальної операції проти бойовиків ІДІЛ на території Іраку, що колись належала Месопотамії. Межиріччя вважається колискою людської цивілізації, а фільм Башара присвячений тим з пам'ятників, яким вдалося вціліти після руйнівного вторгнення на територію Іраку і Сирії терористів Ісламської Держави.
Джерело: Le Monde
Цей 64-річний іракський письменник і журналіст, вигнаний до Франції за часів диктатури Саддама Хусейна, був зломлений інформацією про руйнування, завдані Ісламською Державою в період з 2014 по 2017 рік на півночі Іраку.
Три роки зйомок
У прагненні врятувати і зберегти в пам'яті те, що залишилося зі зникаючої спадщини він і створив свою картину. Протягом трьох років, використовуючи нові технології і 3D, і за допомогою відомих археологів, члени його команди моделювали пам'ятники і об'єкти, щоб скласти цифровий Ноїв ковчег.
"У 2014 році Месопотамія запам'яталася нам руйнівним божевіллям ІДІЛ. Армія терористів зробила руйнування нав'язливою метою. Основні пам'ятники північної Месопотамії були стерті з лиця землі. Постановочні зображення зловживань розійшлися по світу і переконали Джавада Башара, іракського письменника і журналіста, вигнаного режимом Хусейна, повернутися в свою країну і діяти ", йдеться в описі фільму на You-Tube-каналі.
Віртуальні реконструкції
Документаліст почав гонку на швидкість проти запрограмованого руйнування основоположних стовпів нашої цивілізації. Завдяки новим технологіям Джавад Башар сподівається захистити і відтворити в цифровому вигляді об'єкти, пам'ятники і споруди, розкидані по Іраку в лещатах військових конфліктів. Між місцями розкопок і лінією фронту його експедиція по-своєму відроджує цю здавалося б втрачене.
Чи заслуговує ця історія того, щоб терористи її стерли?
"Шумер, Вавилон, епос про Гільгамеша, легендарна Вавилонська вежа ... Всі ці імена уособлюють Месопотамію. Саме на цій рівнині людство винайшло писемність і дало сільському господарству та архітектурі безпрецедентний розвиток. Чи заслуговує ця історія того, щоб терористична група з глобальним впливом вирішила назавжди стерти її сліди? " - йдеться в синопсисі фільму.
Картина э сумішшю інтерв'ю, витягів із стародавніх текстів і віртуальних реконструкцій. Це багатий і захоплюючий документальний фільм, в якому простежується значний внесок Месопотамії в світову історію.
Читайте також:
Талібан стверджує, що прорвався в столицю Панджшера;
Останній бастіон проти Талібану: чим відома Панджшерська долина, яку не зміг захопити навіть СРСР;
У Кабулі стався новий вибух — серед жертв є діти і жінки.