Депутати Держдуми РФ хочуть ввести в Кримінальний кодекс терміни "мобілізація" і "воєнний час", а також покарання для військових за добровільну здачу в полон та відмову від виконання військових наказів.
Джерело: "Холод"
В РФ хочуть заборонити військовим здаватись в полон
Зазначається, що поправки до законопроєкту про внесення змін до КК РФ, ухваленого у першому читанні в липні, включає нові статті:"Добровільна здача в полон" (стаття 352.1) і "Мародерство" (стаття 356.1).
Зокрема, за добровільну здачу в полон без ознак держзради пропонується позбавляти волі на термін від 3 до 10 років.
За мародерство хочуть ввести до 15 років колонії.
Видання зазначає, що в цих статтях є обставини, які обтяжують покарання, – "у період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час" (стаття 63).
Зокрема, якщовійськовий залишив частину в цей час на термін до 10 днів, то йому загрожує до 5 років в'язниці. Якщо залишив частину на місяць – то 7 років ув'язнення, а якщо більше місяця – то 10 років.
У поправках підкреслюють, що призвані на військові збори росіяни, які перебувають у запасі, нестимуть кримінальну відповідальність за неявку або дезертирство нарівні з контрактниками і призовниками.
Водночас наголошується, що військовослужбовець може бути звільнений від кримінальної відповідальності за неявку на службу або дезертирство, якщо "самовільне залишення частини або місця служби, а також вчасна неявка без поважних причин на службу стали наслідком збігу тяжких обставин".
Також поправки пропонують давати від 2 до 3 років колонії за відмову від участі в бойових діях, а якщо вона спричинила тяжкі наслідки – від 3 до 10 років.
(Зараз невиконання підлеглим наказу начальника на військовій службі карається ув’язненням до 2 років, а з тяжкими наслідками – до 5, окремого покарання за відмову воювати не передбачено – ред.).
За даними джерела "РИА Новости", Держдума може ухвалити пакет поправок до Кримінального кодексу, зокрема щодо покарання за мародерство і дезертирство, 20 вересня , а Рада Федерації – 21 вересня.
Читайте також: